El Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Her yıl yaşın ilerlemesiyle beraber cildinizde bir şekilde farklılıklar oluşacaktır. Bunların önüne geçmek adına bazı bakım seçeneklerini kullanmanız, kendinize önem vermeniz ve bakımlarınızı zamanı geldiğinde aksatmamanız gereklidir.

Haftalık olarak uygulama yapabileceğiniz el bakımı için çeşitli bakım önerileriyle cildinizi koruyabilir, ellerinizin yaşınız ilerlese bile güzel gözükmesini sağlayabilirsiniz. Bu yönde kaliteli önerilere kulak vermelisiniz.

el bakımı

el bakımı

Mesela, çok sıcak ya da çok soğuk suların altında ellerinizi yıkamamaya özen gösteriniz. Ellerinizi ılık suda yıkamanız, daha sağlıklı olacaktır. Evinizin temizliğini sağlarken, temizlik ürünlerinin çıplak ellerinize temas etmesinden uzak tutunuz.

Ellerinizi Kurulayıp Dışarı Çıkınız

Mevsimlerden yaz da olsa kışta olsa ellerinizi sıkı bir şekilde kurulayıp dışarı çıkmaya özen gösteriniz. Ellerinizin nemliyken sıcak ya da soğuk hava ile temasa girmesi demek, cildinizin görüntüsünü bozabileceği durumlara yol açabilir.

bakımlı eller

bakımlı eller

Bol yağlı nemlendirici ve vazelin yardımıyla haftalık bir defa el bakımınızı yaparak siz de cildinize gerekli önemi gösterebilir ve cildinizi bu yönde koruyabilirsiniz. Cildinize yapacağınız bu el bakımı işlemiyle yumuşak ellerinizin devamlılığını koruyabilir ve ellerinizin kötü görünmesini engellemiş olabilirsiniz.