En Güzel Merdivenler

Özellikle dubleks, tripleks gibi birden fazla katlı daire ve müstakil evlerde kullanılan iç merdivenler, evin dekorasyonu açısından büyük önem taşır. Evin içinde yer aldığı için iç mekan dekorasyon uygulaması kapsamında değerlendirilen bu merdivenler ile çok güzel görünüm ve garklı işlevsellikler kazanıla bilinir.

En Güzel Merdivenler

En Güzel Merdivenler

Nasıl Bir Merdiven

Şayet evin yapım aşamasında müdahale şansınız varsa, bu konuda çok daha şanslısınız demektir. Evinizin genel havasına uygun olarak, ahşap, demir gibi ana malzeme kullanıma karar verebilirsiniz. Merdivenin dönerek ya da düz bir formda olması da dekorasyonu etkiler. İç merdivenlerde öncelikle işlevsellik kazanma yoluna gidilebilir. Merdivenin korkulukları, aksesuar, çiçek asmak için kullanılabilirken, merdivenin yükselmesiyle kazanılan merdiven altı olarak adlandırılan boşluk da çekmeceli dolaplar, kitaplık gibi başka amaçlar için değerlendirile bilinir.

Merdivenler

Merdivenler

Merdivenin basamakları camdan yapılabilir, ya da bu basamaklar tek tek yan duvara monte edilerek adeta havada duruyor görünümü elde edile bilinir. Merdivenin basamak ve korkuluk renkleri ile dekorasyona zenginlik katıla bilinir. Her basamağın farklı bir renkte boyanması ya da aynı rengin farklı tonlarıyla açıktan koyuya gibi bir boyama ile estetik görünümler sağlana bilinir.