H3N2 Virüsü İle Savaşmanın Yolları

Yaz aylarının son bulmasıyla Sonbahar Mevsimini ülkece karşıladık. Bu yıl kışın diğerlerine göre çok daha sert geçeceği de Meteorolojiden ajanslara yansıyan bir diğer husus. Sert geçen bu günlerde grip ve soğuk algınlığı kavramları sizin peşinizi bırakmayacak, en uygun fırsatta vücudunuza haince sinecektir. Kiminiz okuyor, kiminiz çalışıyorsunuz. Griple bunlardan geri kalmak ister misiniz?

virüs

virüs

H3N2 olarak nam salan bu virüsün belirtileri, yüksek ateş, boğaz ağrısı, burun sıkıntısı ve tıkanıklığı, öksürük, baş ağrısı ve keyifsizlik olarak sıralanabiliyor. Siz her ne kadar önlemler alsanız da kaçınmaya çalışsanız da bu virüs sizi buluyor. Soğuklarında artması aleyhinize işliyor. Bu virüsle savaşmanın yollarını öğrenmeye ne dersiniz?

h3n2 virüsü

h3n2 virüsü

Bunları Uygulamakta Yarar Var

Eğer hastalığa yakalanırsanız bazı yolları deneyerek erken kurtulabilirsiniz. Bu yollardan en etkilisi uykudur. İyi uyursanız dinlenir ve yorgunluğu atarsınız. Gargarada etkili bir yöntemdir. Semptomları kontrol altında tutmak için gereklidir. Tuzlu veya normal suyla gargara yapın. Bol bol sıvı tüketmeye çalışın. Güzel bir tavuk çorbası içmeyi de ihmal etmeyin.