Keratin Kaynak Nedir?

Keratin saç kaynağı özel keratinli saç uçlarının keratin kaynak araçları ile eritilerek doğal saçlarınıza parmak ucu ile silindir formunda kaynatılması ile uygulanır. Keratin saçın kendi içerisinde yer alan bir madde olduğundan dolayı tamamen güvenilir ve sağlıklıdır.

keratin saç kaynak

keratin saç kaynak

Yaptırdığınız keratin saç kaynaklarını 3 ile 6 ay arasında bir süre boyunca kullanabilirsiniz. Saçınıza uygulanan keratinin kalitesi burada kullanım ömrünü belirleyen en önemli unsurdur. Uzun süre boyunca fön, saç boyası, maşa ve şekillendirici gibi işlemleri de saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Keratin Kaynak Saç Nasıl Çıkartılır?

Keratin saç kaynaklarını özel sökücü solüsyonları sayesinde istemediğiniz zaman kolay bir şekilde sökebilirsiniz. Saç kaynak uzmanı tarafından doğru şekilde uygulanmış olan keratin kaynaklarının çıkartılması oldukça pratiktir.

keratin saç kaynak modeli

keratin saç kaynak modeli

Eğer keratin kaynak ile uzun saçlar elde etmek istiyorsanız hizmet alacağınız kuaförün kaliteli ve güvenilir olmasına da dikkat etmelisiniz. Kalitesiz malzemeler ile uygulanan keratin kaynaklar kısa süre içerisinde kullanılamaz hale gelebilmektedir. Ayrıca uygun fiyat adı altında Çin malı saçlar ile bu tür kaynak uygulamalarını yapan yerlerden de uzak durmalısınız.