Kolonya Kullanmak Korona Virüsü İçin Yeterli mi?

Günümüzde dünyayı etkisine almış olan korona virüsü milyonlarca kişide korku yarattı. Çabuk bulaşma ve yayılmaya sahip olması nedeni ile kişilerde korku boyutu oldukça arttı. Fakat kişilerin bu korku psikolojisinden kurtulup sadece odaklanmaları gerekir. Korku hatayı da beraberinde getireceği için virüsten korunmak için öncelikle korunma yolların takip etmek gerekir.

Sağlıklı Nasıl Zayıflanır?

Özellikle zorunlu olmadıkça dışarıya çıkılmaması, dışarı çıkılması durumunda ise gerekli tedbirlerin alınarak eve girişte mutlak ellerin yıkanması ve giyim eşyalarının da yıkanması öneriliyor.

Zorunlu olarak dış ortama çıkıldığı zamanda kolonya kullanımı ise son zamanlarda en çok tercih edilen dezenfektanlar içinde yer alıyor. İçinde alkol bulunması sebebi ile virüsün yok edilmesinde etkili olduğu uzmanlar tarafından açıklanmış olsa da bunun ile beraber yüzde yüz etkiden söz edilmemektedir. Kolonya kullanımına yer açtığınız için korunduğunuzu düşünerek rehavete düşmeniz durumunda maalesef sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu sebep ile kolonya kullanımına yer verilmiş olsa da ellerin 20 saniye boyunca yıkanmaması öncesinde temastan kaçınmanız önerilir.

Kolonya Virüsü Öldürür mü?

Kolonya kullanım virüsün ölümünden çok bulaşmasına engel olduğu söylenmektedir. Bunun yanı sıra kolonya kullanımının korona virüsünün yok edilmesinde etkili olduğu da yapılan açıklamalarda yer alıyor. Henüz yeterli oranda bilgiye sahip olunmaması sebebi ile ellerin sabun ile yirmi saniye boyunca yıkanması öncesinde temastan uzak kalınması tavsiye edilir.