Küçük Salonlar Nasıl Geniş Gösterilir?

Salonlarınızın dar alanından sıkıldıysanız ufak tefek salon dekorasyonu ipuçları sayesinde daha geniş ve ferah salonlar elde edebilirsiniz. Tüm mobilyalarınızı tamamen yenilemeden elinizdeki mobilyalar ile de gerçekleştirebileceğiniz bu konuyu dikkat edeceğiniz birtakım hususlar ile ortadan kaldırabilmeniz mümkün.

Salon dekoru

Salon dekoru

Yemek masalarınız salon mekanlarınızda duruyor ise, bu tür mobilyalar en fazla yer kaplayan mobilyalar olduğu için öncelikle yemek masanızın konumunu ve modelini iyice dekorasyonunuza uyumlu hale getirmelisiniz.

Yuvarlak açılır ve kapanır özellikli yemek masaları özellikle küçük salonlar için en ideal masalardır. Dikdörtgen şekilde masaları küçük salonlarda kullanırsanız daha boğuk bir görünüm elde edersiniz.

Salon takımı

Salon takımı

Duvar Rengi Nasıl Olmalı?

Kullandığınız halılar ve duvarınızın rengi ise her zaman açık ve canlı renklerden oluşmalıdır. Kapalı tondaki renkler ışığı da iyi yansıtamayacağı için salonunuz daha kasvetli ve sıkışık bir atmosfere girecektir. Renk seçimlerinizi her zaman canlı olanlardan yana yapmalısınız.

Salon takımları

Salon takımları

Eşyalarınız ve aksesuarlarınız arasında eğer kullanmadığınız parçalar bulunuyor ise bunları ortadan derhal kaldırarak etrafı daha düzenli halde tutmaya özen göstermelisiniz. Küçük olan mekanların dağınık olması durumunda daha da küçük gözükeceğini unutmayın.