Müezzin Mahfili Nedir?

Müezzin mahfili, müezzinlerin camilerde bir arada oturmaları için düzenlenmiş oturma yeridir. Müezzin tarafından yapılan çağrılarla camiye gelmeleri için seslenilen yerdir.

İbadet yapıldıktan sonra birbirlerinin hatırlarını sormak ve dini konuşmalar için toplanmaları müezzin mahfili etrafında yapılır.

Müezzin Mahfili

Müezzin Mahfili ve Modelleri

Mahfil yüksekçe yapıdan oluşur. Kaliteli ağaçlar ile farklı işlemelerden yapılır. Etrafı tahta ya da taş parmaklıklarla çevrilen bir yerdir. Ayak kısımları mermer ve ahşap modellerle desteklenir.

Dayama merdivenler ve basamak sistemlerle uygun şekilde moderne edilir. Tavan kısımlarında özellikle süsleme sanatı yaygındır.

Bayram hutbeleri özellikle bu mekânda okunur. Çizgi ahşap özel kalite ve tasarımları sizler için el işçiliği ve profesyonel çalışmalarıyla sunar.

Müezzin Mahfili Nedir

Cami iç ve dış mekânları için tasarlanmış modellerin hepsi el işçiliğidir. Kaliteli ağaçlardan yapılan ürünlerin hepsi ekonomik fiyatlarla sunulur.

Cami dekorasyonunda özellikle kaliteli işçilik isteyen ürünlerin kullanılması önemli. Camilerin huzur veren yerler olduğu bilinir.

En özel ayrıntılarla süslenen cami dekorasyonları görüntü olarak da huzur verir. Kaliteli tasarımları bulacağınız adreste her ürüne kısa sürede kavuşursunuz.