Pilatesi Kimler Yapabilir?

Pilates geçmiş yıllardan günümüze kadar uzanan sağlıklı yaşam tekniklerinden birisidir. Pilatesi diğer sporlardan ayıran özelliği her insanın yapabilmesidir. Hiçbir yaş sınırı olmadan her yaşta yapılabilen pilates, engelli kişiler içinde yarar sağlamaktadır. Pilates Çankaya şubemizde sizlere bu konu üzerinde detaylı bilgileri vermekteyiz. Rehabilitasyon döneminde konsantrasyon arttırıcı niteliktedir.

Bunun dışında neredeyse çoğu sanatçı ve dansçı tarafından tercih edilmektedir. Bu kadar tercih edilmesinin sebebi ise, vücut kaslarını orantılı ölçülerde geliştirirken, kasları kalınlaştırmaz. Bu sayede kaslı bir vücut görünümü yerine, fit daha gergin ve sert hatlar oluşturur. Esneklik kazanmak isteyenlerin ve denge gelişimi içinde son derece tercih edilen pilates sayesinde siz de farkı göreceksiniz.

pilates çankaya

pilates çankaya

Pilates Çankaya stüdyomuzda aynı zamanda hamile bayanlara da pilates eğitimi vermekteyiz. Hamilelerinde sıklıkla yapmış olduğu pilates, doğum sürecinde doğuma hazırlanma evresi içindir. Konsantrasyon ve nefes düzeni için yapılan pilates sayesinde daha rahat bir doğum gerçekleştirilmektedir. Kafanıza takılan sorular veya daha geniş bilgi edinmek için bize http://www.21waypilates.com sitesinden ulaşabilirsiniz.