Salon Dekorasyonunda Hangi Aksesuarlar Kullanılmalı

Salonlar evlerin en özel alanlarından birisidir. Misafirlerin ağırlandığı, özel yemeklerin verildiği salonların daha gösterişli ve şık olması için aksesuarlarla süslenmesi ve dekore edilmesi gerekir.

Eğer çok sadelikten hoşlanmıyorsanız aksesuar seçiminde şatafatlı ürünleri tercih edebilirsiniz. Ancak aksesuarların salon takımı ve yemek takımı ile uyumlu olması önem arz eder. Salon takımı ve yemek takımı ile uyumsuz aşırı süslü aksesuarlar şık durmaktan ziyade konuklarınızın üzerinde olumsuz bir etkiye sebep olabilir.

salon aksesuarları

salon aksesuarları

Salon Aksesuarı Seçimi Nasıl Yapılmalı

Salon dekorasyonunda kullanılan aksesuarların başında aydınlatma ürünleri gelir. Abajur, ayaklı aydınlatma ürünleri en çok tercih edilen aksesuarların başında gelir. Ancak abajur, ayaklı aydınlatma ürünü ya da duvar apliği seçerken salonun bütünü ile uyumlu olmasına özen göstermeniz gerekir.

salon aksesuarları fiyatı

salon aksesuarları fiyatı

Salonlarda kullanılan ve dekorasyonun vazgeçilmezi olan tablolar da uygun bir aksesuar olarak tercih edilebilir. Dekorasyonda yeni trend parçalı tabloların kullanımı gittikçe yaygınlaşıyor. Bu tablolar uygulandığı mekanı daha şık ve gösterişli kılmak için bire bir. Eğer salonunuzda böyle bir tablo yoksa en kısa sürede parçalı kanvas tablo alarak salonunuzu daha zengin gösterebilirsiniz.