Hastalara Uygun Havalı Yatak Modelleri

Kalıcı ya da belirli bir süre boyunca yatakta yatması gereken hastaların klasik tarzdaki yataklarda yatması demek, bir süre sonrasında vücutlarında yara çıkması anlamına gelecektir. Çünkü normalde insanlar yatakta yattıkları zaman belirli aralıklarla dönerler. Fakat hastalar sürekli dönemedikleri için vücutları tamamen kumaşlarla temas eder ve derisi tahriş olur. Bundan dolayı da hastasının sağlığını ve rahatını düşünen insanların havalı yatak modellerini tercih etmeleri gerekiyor.

Hasta Bezi

Hasta Bezi

Havalı yataklar birçok farklı şekilde hazırlanabilmektedir. Ancak hangi tarz olursa olsun bu yatakların en büyük özelliklerinden bir tanesi, üzerine yatan kişilerin mümkün olduğu kadar rahat etmesi ve ciltlerinin hava almasını sağlar. Böylece de hastalar bu yataklarda rahat hareket eder ve yara oluşumunun da önüne geçilir.

Kaliteli Hasta Bezi Çeşitleri

Hastalanmış olan kişiler ne yazık ki pek çok şeyi normal insanlar gibi kolaylıkla gerçekleştiremezler. Bunlardan bir tanesi de tuvalet ihtiyacı. Özellikle de belirli bir yaşın üzerinde olan ya da yataktan kalkmayan hastalar ne yazık ki tuvalet ihtiyaçlarını da kolay bir şekilde gideremiyorlar. Bunun için de devreye hasta bezi giriyor.

Hasta Bezleri

Hasta Bezleri

Hastalar için özel olarak üretilmiş olan bu bezler sayesinde artık hastalar her seferinde tuvalete gitmek için zorlanmıyorlar. Hastaları için en kaliteli malzemeleri satın almak isteyen ancak bunu nasıl yapacağını bilmeyen insanlar, http://www.e-medikal.com.tr adresini ziyaret ettikleri zaman ihtiyaçları olan her şeyi burada bulabilecekler.