Kısa Süre İçinde Ütü Yapmanın Yolları

Ütü yapmak hayatın bir gerçeğidir. Çoğu insana angarya gelir. Çünkü giyimin, kuşamın en uğraştırıcı kısmıdır. Hele ki birde yaz aylarının yakıp kavuran sıcaklarında sıcak hava üfleyerek ortalığı iyice kavuran ütüler hiç çekilmiyor doğrusu. Üstelik önünü arkasını, kolunu, yakasını, tersini, düzünü derken uzun bir vakit harcanıyor ütü masasının etrafında. Peki bunun kısa bir yolu yok mudur?

ütü yapmak

ütü yapmak

Zamandan Tasarruf Edin

Son zamanlarda bayanlarda bunu bilmek istiyor. En kısa zamanda nasıl ütü yapılır? Bu ütünün sıcaklığı nasıl en aza indirgenir? İşi bilenler bu konuda birbirinden değerli önerilerde bulunuyor. Bu önerilere kulak vererek sizlerde ütü yapmayı en kolay hale getirerek hem zamandan hem de sıcaktan tasarruf edebilirsiniz.

ütü yapmanın kolaylığı

ütü yapmanın kolaylığı

Öncelikle bir an önce bitirmek adına kumaşınızı deforme etmemek için dairesel ütülemek yerine dikey hareketler ile ütülemelisiniz. İşlemeli, nakışlı ve dantelli kumaşlarınızı ütülemek istediğiniz zaman kumaşın üstüne tülbent örtebilirsiniz. Bu size büyük kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca kadife kumaşları da ters çevirip ütülemelisiniz. Giysilerinizin üzerindeki etiketlere de kulak vermenizde yarar var. Çünkü o etiketlerde kumaşı nasıl ısıda ütülemeniz gerektiği belirtilmiş olabilir. Bu da yine size yol gösterici bir kolaylık olacaktır. Bir diğer konuda pileli eteklerin ütülenmesidir. Pek çok ev hanımı bu konuda sıkıntı yaşıyor. Siz de pileli etekleri ütülerken zorlanıyorsanız eğer pilelerini tel toka yardımı ile sabitleyebilirsiniz.