Gümrük Müşavirliği

İthalat ve ihracat ile farklı ülkelerdeki şirketler ile yapılan ticari işlemlere dış ticaret denilmektedir. Dış ticaretin başarılı olabilmesi ve sorun yaşamamak için gümrükleme hizmetleri konusunda sorun yaşanmaması gerekmektedir. Her ülkenin farklı gümrük hizmetleri yasası bulunmaktadır. Bu aşamada gerekli belge ve işlemlerin hazırlanması gümrük müşavirleri ile yürütülmektedir.

Gümrükleme dış ticarette en önemli konuların başında gelmektedir. Bir malın yabancı bir ülkeden alınması, o malın serbest bölgeye konulması, imha edilmesi ve yeniden ihracı gibi birçok konu gümrük müşavirliğince yapılmaktadır. Gümrükleme hizmetleri yürüten Ercan Gümrükleme dış ticarette en büyük destekçiniz olacaktır.

Gümrükleme Nedir?

Yabancı bir ülkeden bir ürün ya da hizmet alımı yada tam tersi yabancı bir ülkeye yapılacak mal ve hizmet satışının ülkelerin gümrük bölgelerinden geçişindeki işlemlere gümrükleme denilmektedir. Gümrükleme hizmetleri de bu alanda gümrük bölgelerinde ürün ve hizmetlere uygulanacak olan prosedürleri takip ederek sorun yaşanmamasını sağlamaktadır. Yapılan tüm işlemlerin gümrük kanunu uyarınca yapılması işlemlerin hızlı ve sorunsuz olmasını sağlamaktadır.

Gümrükleme hizmetleri ile gümrük bölgesine gelen bir ürünün öncelikle yasalara uygun bir şekilde mi alındığı ve belgeleri kontrol edilmektedir. Sonrasında ise paketleme ve taşınma gibi ürüne özgü konulara bakılarak gümrükte olan ürünün yasalara uygun olup olmadığı kontrol edilmektedir. Gümrükleme hizmetleri dış ticaretin en önemli adımı olarak ürün ve hizmetlerin dış ticarete uygunluğunu sağlamaktadır.

İthalatta Gümrükleme Hizmetleri

Dış ticarette en önemli ve en çok gümrükleme hizmetleri kullanılan alanların başında ithalat gelmektedir. Şirketler daha yüksek kazançlar sağlamak için ihtiyaçları olan ürünleri farklı ülkelerden alabilmektedir. Bu nedenle de dış ticaret özellikle de ithalat yapan firmalar gümrükleme hizmetleri ile daha sıkı çalışmaktadır. Ercan gümrükleme olarak ithalat süreçlerinde tüm şirketlere gerekli desteği sağlamaktayız.

İthalat işlemlerinin kusursuz bir şekilde geçmesi için birçok belge hazırlanması gerekmektedir. Gümrükleme hizmetleri sırasında deneyimli olmayan birileri tarafından hazırlanan belgeler sorunlara neden olabilmektedir.

İşte bu nedenle gümrükleme hizmetlerinde sorun yaşamamak için alanında uzman ve deneyimli kurum ya da kişiler ile çalışmak ithalat sürecinin kısa sürede sorunsuz sonuçlanmasına yardımcı olmaktadır.

İhracatta Gümrükleme Hizmetleri

Gümrükleme hizmetleri ihracatta da oldukça önemli bir konu olmaktadır. Tıpkı ithalatta olduğu gibi farklı ülkelere sattığımız ürünlerde de o ülkelerin yasalarına uymak gerekmektedir. Gümrükleme hizmetleri ile ihracatta hazırlanması gereken gerek gümrükten çıkış evrakları gerek ise ihracat yapılan ülke gümrüğüne giriş evrakları gümrükleme hizmetleri konusunun bir parçası olmaktadır.

İhracat işlemlerinde bir sorun yaşamamanız için gümrükleme hizmetleri ile ilgili gereken evrak ve belgeleri sorunsuz ve eksiksiz hazırlamanız gerekmektedir. Ercan gümrükleme gerek ithalat gerek ise ihracatta alanında uzman gümrük müşavirleri ile çalışmaktadır. Gümrükleme hizmetleri alanında sağlamış oldukları deneyim ile Ercan Gümrükleme uzmanları dış ticarette gereken başarıyı sağlamanıza yardımcı olmaktadır.

Gümrükleme Hizmetleri Nelerdir?

Gümrükleme hizmetleri olağan bir akış sürecinin tüm aşamalarında yer almaktadır. Dış ticaretin en önemli konularının başında gümrük işlemleri gelmektedir. Gümrükleme hizmetleri işte bu alanda bir ürün ya da hizmetin üreticiden çıkışı ile başlayan ve son tüketiciye ulaşana kadar devam eden serüveninde tüm noktalarda yer almaktadır.

Gümrükleme hizmetleri ile öncelikle gümrüğe konu ürün ile ilgili belgelerin sorunsuz hazırlanması gelmektedir. Sonrasında ise paketleme, taşıma ve teslim gibi tüm konular yer almaktadır. Bu nedenle de gümrükleme hizmetleri ithalat ve ihracat süreçlerinin en önemli aşamalarından birisi olmaktadır.

Gümrükleme Hizmetleri

 •  Antrepo işlemleri,
 •  Transit ticaret ile ilgili işlemler
 •  Serbest bölgeler ile ilgili işlemler
 •  Posta gümrük işlemleri
 •  Gümrük vergisi alanında muafiyet ve istisna,
 •  Gümrükte imha işlemleri
 •  Gümrükte kabul edilmeyen ve geri gelen eşya işlemleri
 •  Dahilde ve hariçte işlemler,
 •  Yeniden ihracat ve yeniden ithalat işlemleri
 •  Sınır ticareti işlemleri
 •  Gümrük terk işlemleri
 •  İthalat ve ihracata uygun gümrük beyannamesi hazırlanması,

 gibi geniş bir alanı konu almaktadır. Tüm bu alanların tamamı gümrükleme hizmetlerinin bir konusu olmaktadır. Ercan gümrükleme olarak da bu alanda gereken tüm gümrükleme hizmetleri ile ilgili gerekli tüm desteği uzmanlarımızca vermekteyiz.

Gümrükleme Hizmetleri Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Dış ticaret gerek ithalat alanında gerek ise ihracat alanında firmalara birçok maddi katkı sağlamaktadır. Ancak burada önemli olan ise gümrükleme hizmetleri ile ilgili bir sorun yaşamamaktır. Özellikle hassas ürünlerin gümrük hizmetleri sırasında hızlı olmak ve gümrük işlemlerini sorunsuz yapmak önemlidir.

Gümrükleme hizmetleri ile ülkelerin yasaları doğru bir şekilde takip edilerek ödenmesi gereken vergi ve harç gibi konuların en aza indirilmesi ya da vergiden muaf olunması sağlanabilmektedir.

Bu sayede de gümrükleme hizmetleri sadece hız değil aynı zamanda maddi kazanç da sağlamanıza yardımcı olmaktadır. Bu nedenle tüm gümrükleme hizmetleri ile ilgili süreçlerin deneyimli kişilerce takip edilmesi önemlidir.

Gümrükleme Hizmetleri Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Gümrük işlemlerinde sorun yaşamamak ve maddi zarar yaşamamak oldukça önemlidir. Bu alanda gümrükleme hizmetleri sırasında deneyimli kişilerce gereken sürecin takip edilmesi gerekmektedir. Gümrükleme hizmetleri ile bir ürünün gümrüğe gelmeden tüm iş ve işlemlerinin antrepo ve depolama işlemlerinin sorunsuzca yapılması gerekmektedir.

Sizde dış ticarette sorun yaşamadan hızlı ve güvenilir bir ticaret yapmak ve istiyorsanız www.ercangumrukleme.com/ sayfasından bizlere ulaşarak danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.