Aydınlatmada Kullanılabilecek Seçenekler

Kullanışlılığın ve estetiğin ön planda olduğu dekorasyon uygulamaları revaçta. Özellikle aydınlatmalarda hem kullanım rahatlığı hem de göze hoş gelen aksesuarlar kullanılması aydınlatma çalışmalarının seyrini değiştirdi.

aydınlatma ürünleri

aydınlatma ürünleri

Evlerde ve işyerlerinde yapılacak olan dekoratif çalışmaların çoğu gündüz yapılması bazı detaylar için dezavantaj oluşturmaktadır. Yeterli aydınlatma yapılmadığında dekorasyon anlamını kaybedebilir. Bu nedenle, yapılan her çalışmada aydınlatmanın gece yapılacağı göz önüne alınarak yapılmalı.

Aydınlatma Ürünleri Nasıl Tercih Edilir

Evlerde ve işyerlerinde aydınlatma ürünleri ihtiyaca ve tarza göre şekil alır. Genel aydınlatma araçları olarak sayılabilecek tavan aydınlatmaları hem yeterli aydınlatma sağlayıp hem de dekorasyonu tamamlayıcı ürünlerden seçilebilir. Tavan aydınlatmaları yeterli aydınlatmayı sağlamalı.

aydınlatma ürün fiyatları

aydınlatma ürün fiyatları

Aksi takdirde ampullerin güçleri ya da sayıları arttırılmalı. Akkor ampul yerine florasan ya da tasarruflu ampül, avize yerine tavan armatürleri tercih edilebilir. Görünmeyen ya da duvara gömülü aydınlatma araçlarıyla ortam ışığına destek sağlanmalı. Özellikle belli bir amaç hedeflenerek de aydınlatma yapılabilir. Abajur veya masa lambalarının böyle bir işlevi vardır. Dekorasyonunun önemli kısımlarının vurgulanmasının sağlayan duvar aplikleri, dekoratif mumlar ve spot lambalar da istenilen alana ve detaya vurgu yapılmasını sağlar.