Beslenme Çantası Menüleri

Okulların açılması ile beraber annelerin en zorlandıkları durumlardan birisi ise beslenme çantası hazırlığı oluyor. Her gün farklı bir şey koymak isteyen anneler aynı zamanda çocuklarında hoşlanacağı yiyeceklere yer vermeye çalışıyorlar.

Çocuklarınızın sevdiği yemekleri elbette sizden başkası bilemez. Fakat çocuklar akran öğrenmesinden bu yaşlarda yararlanarak birçok şeyi keşfedebilir ya da yemedikleri besinlere de ilgi duyabilir. Yan sıradaki arkadaşının beslenmesinde bulunan üzüm daha önce yememesine rağmen güzel gelir ve artık o da yemeye başlar. Bu sebep ile beslenme periyodunda farklı besinlere de zaman zaman yer açmanız yeni lezzetleri de keşfetmesine sebep olacaktır.

Beslenme Çantası Menü Seçimleri

Beslenme çantasına koyabileceğiniz besinler arasında en sık tercih edilen sigara böreği ya da gül böreğidir. Kolaylıkla yenebilen bu yiyeceklerin yanına ev yapımı kek ve meyve suyu da ekleyebilirsiniz.

Evde hazırladığınız birçok besini beslenme çantasında koymanız mümkün patatesi haşlayarak bunu tavada yağ ile pişirerek çocuğunuzun beslenmesine ekleyebilirsiniz. Yanına üzün taneleri ya da elma koymanız mümkün.

Çocuklar patates kızarmasını pek severler. Haftada bir gün patates kızartmasını da menü içine ekleyebilirsiniz. Bunun ile beraber haftalık beslenme menü çizelgesi de hazırlananız mümkün.

Beslenme çantalarına peynir ile hazırlanan tost, sandviç gibi ürünleri de koymanız mümkün. Çocuğunuzun okulda yanına götüreceği beslenmeler içine sulu yemekleri ya da benzeri şeyleri koymamanız önerilir.