Dişler İçin Zararlı Besinler

Şimdiden bir şeyleri oturtmak ve tedbirini almak yerine ileride iş işten geçtikten sonra dövünmek ister misiniz? Hayır dediğiniz aşikardır herhalde. Sağlığımızı tamamlayan en önemli kısımlarımızdan biride şüphesiz dişlerimizdir. Dişlerimizin sağlıklı olmasını istiyorsak eğer günde en az 2 defa fırçalamak ve diş ipi kullanmak mecburiyetindeyiz.

diş bakımı

diş bakımı

Dişlerinizin çürük olması ya da sararmasını ister misiniz? Bu sizi hem ruhen hem de fiziksel açıdan kötü bir yola sürükleyecek durumların başında geliyor. Çürük dişler sağlığınızı da olumsuz etkiler. Öyle durumlar olur ki bazen gülmekten bile utanabilirsiniz. Diş insan hayatı için çok önemlidir. Bundan dolayı da tedbiri alınmalıdır. Dişlerinizi her gün 2 defa fırçalayın ama bunun yanında bazı şeylerden de uzak durun.

sigara

sigara

Tüketmeyin

İlk olarak alkol ve sigarayı tamamen hayatınızdan çıkarın. Bunlar hem genel sağlığınıza hem de diş sağlığınıza fazlaca zarar verecektir. Yapışkan gıdaları da mümkün olduğunca az tüketin. Beyaz ekmek ve sert yiyecekleri de tüketmeyin. Bunlardan uzak durduğunuz müddetçe sıkıntı yaşamazsınız.