Ofis Dekorasyonunda Tabloların Önemi Nedir?

Ofislerin sadece çalışma alanı olduğu göz önüne alınınca çok ciddi bir dekorasyona gerek duyulmadığı düşünülür. Fakat ofisler yalnızca çalışanların işlerini yaptıkları bir alan değildir aynı zamanda müşteriler, yatırımcılar ya da tedarikçiler tarafından sürekli ziyarete açık olan idari kadronun bulunduğu yerdir. Çalışanların bulunmaktan hoşlandıkları, verimlerini arttırabilecek bir ortam dizayn etmek aynı şekilde ziyaretçilerde de hoşnutluk yaratır.

home ofis

home ofis

Ofislerde dinamik bir ortam yaratılmak istendiğinde kullanılacak tabloların da benzer bir enerji taşımasına özen gösterilmelidir. Firmanın kendine özel afişleri de bu amaca hizmet eden biçimlerde tasarlanmışsa afişlerin tablo haline getirilerek kullanılması hem firmanın kurumsal kimliğinin ön plana çıkmasında hem de çalışanların ve ziyaretçilerin kendilerini rahat hissedebilecekleri bir yerde olmalarına yardımcı olur.

Ofislerde Kullanılacak Tabloların Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Soft renklere sahip tablolar kullanıldığı ortamda nezih ve sakin bir imaj çizeceği için konsantrasyon gerektiren ofislerde ya da sanat piyasasına hizmet veren ofislerde tercih edilebilir. Bu tip ofislerde tablolar yalnızca bir görsel öğe değil aynı zamanda teşhir ürünü gibi ya da direkt olarak amaca hizmet eden ürünler olduğu için özenle seçilmelidir.

ofis dekoru

ofis dekoru

Hareketli çalışma sistemine sahip olan ofislerde ise kırmızının uyandırıcı, çarpıcı etkisini yansıtabilmek için tabloların bu tonlarda olmaları gerekir. Tablolardaki resim veya fotoğraflarda durağanlık, ölüm, yalnızlık gibi üzücü temalar tercih edilmemelidir. Bunun yerine daha enerjisi yüksek ve güzel hisler verebilecek resim ya da fotoğraflar tercih edilmelidir.