Okullar Açıldı, Annelerin de Maratonu Başladı

Okulların açılması ile anneleri de çocukları ile birlikte keyifli ama bir o kadar da zorlu bir maraton bekliyor. Özellikle anasınıfı ve 1. Sınıfa giden çocukların bir uyum süreci yaşadığı göz önünde bulundurulduğunda bu süreç bazen uzayabiliyor.

Çocuğunuzun Okula Gitmeyi Sevmesine Yardımcı Olun

Bazı çocuklar okula gitmek için son derece hevesliyken, bazıları okulu annesinden ayrılmasına sebep olan bir etken olarak görüyor. Tabi bu da bir süreç en fazla 1 hafta içinde çocuklar yeni ortamlarına, yeni arkadaşlarına ve öğretmenlerine alışıyorlar. Bu süreçte onları okula zorla götürüyormuşsunuz ve orada durmak zorundaymış gibi bir mecburiyet yaratmak yerine, sizin orada onu bir süre bekleyeceğinizi söylemeniz kendini güvende hissetmesine yardımcı olur.

Okullar Açıldı, Annelerin de Maratonu Başladı

Okullar Açıldı, Annelerin de Maratonu Başladı

Okula gitmeyi onun için daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Mesela beğendiği bir okul çantasını, sevdiği renkteki kalemlikleri, eğlenceli başlıkları olan kalemleri alarak işe başlayabilirsiniz. Bu ona alışma sürecindeyken bir tür oyun gibi gelecektir ve zamanla o da keyif almaya başlayacaktır.