Varisi Önleme Yolları

Bacaklarda damarların genişlemesi sonucu ortaya çıkan ve sancılı belirtileri olan bir hastalıktır. Varis tedavisi günümüzde son teknolojik yöntemler kullanılarak önleniyor. Varis oluşumunda ilk olarak gün içerisinde devamlı oturmak, topuklu ayakkabı fazla giymek ve adet dönemlerinde kanın geri dönmesi gibi sebepler neden olur. Varis günümüz dünyasında masa başı işlerin artması ve internette geçirilen zamanın hızlı şekilde yaygınlaşması ile artış göstermeye başladı.

varis tedavisi

varis tedavisi

Varis Tedavisinde Neler Uygulanır?

Varis özellikle her yaşta görülse de genellikle 40 yaş üstü sonrasında sıklıkla görülme oranı artar. Hareketsiz kalan vücutta zamanla toplardamar da sorunlar olur. Gece kaşıntısı ya da ağrılarla kendini belli eden bir rahatsızlıktır. Cerrahi ve doğal tedavilerle varisin önüne geçmek mümkün. Varis tedavisi sonrası özel varis çorapları giyilir e spor yapmanız önerilir.

varis

varis

Tıbbi sülük tedavisi sıklıkla uygulanan yöntemler arasındadır. İlaçlı tedavi ilerlemiş durumlarda uygulanır. Damar içi lazer tedavisi yöntemi ise ameliyatsız şekilde varislerin temizlenmesidir. Doktora morarma görülmeden başvurmanız, varisin kısa sürede önüne geçilmesinde önemli etken.