Abiye Elbise Giymenin Bazı Püf Noktaları

Abiye elbise giymek oldukça zor bir iştir. Zaten abartılı bir elbise olan abiye seçiminde mutlaka özenli ve dikkatli olmak gerekir. Bayanların özel davetlerde, düğünlerde, nişanlarda ve bu benzeri özel zamanlarda giymek için tercih etmiş olduğu abiye mutlaka kişinin vücuduna ve tarzına uyumlu olmalı. Yani her şeyden önce vücut tipinize uyumlu sizinle özdeşleşen bir abiye tercih etmeniz gerekir. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza abiye seçerken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara anlattık, mutlaka okuyup siz de bu bilgilerden yararlanmalısınız.

abiye giyimi

abiye giyimi

Abiye Seçimine Dikkat

Siz okuyucularımıza ilk tavsiyemiz abiye seçiminde kumaş tipine çok dikkat etmeniz olacak. Yine elbisenin kesim şekli ve üzerinizdeki duruşu önemli bir yere sahiptir. Bu söylenenler belki de çok küçük detaylardır ama sizi o gece en şık hale getirecek ayrıntılar arasında yer alır. Vücudunuzu asla tanımadan giymemelisiniz. Bu sadece abiye için geçerli değildir. Vücudumuzun belli bir bölgesinde fazlalık söz konusu ise doğru parçayı seçerek bu kısımları kamufle edebilirsiniz. Bir başka önemli husus ise doğru boyda bir abiye tercihi yapmaktır. Kesinlikle ve kesinlikle boyunuzu kesen bir elbise seçmemelisiniz.

abiyeler

abiyeler

Ayrıca asla saten kumaştan elbise tercih etmenizi önermiyoruz. Tabi ki kusursuz bir fiziğiniz yoksa. Çünkü saten kumaş bütün kusurları ortaya çıkartan bir yapıya sahiptir. Fazla kilolarınız varsasaten kumaş tercihinden uzak durmalısınız.