Göz Rengi ve Göz Şekline Göre Makyaj Sırları

Hemen her kadın az çok makyaj yapar ancak nasıl yapar? Yüzünüzün en çarpıcı yanını ortaya çıkarmak için göz şekli ve göz rengine göre makyaj yapmak önemli. Göz şekli ve renginize göre makyaj yaparak çok daha çekici bakışlara sahip olursunuz. İşte size gereken ipuçları burada!

Gözünüze Uygun Makyaj Renkleri ve İpuçları

  • Kahverengi gözlere sahipseniz şanslı sayılırsınız, neredeyse tüm renkler göz renginize uyumlu olabiliyor. Bej tonları, yeşil tonlar, patlıcan moru, pembe, lacivert, kobalt mavisi, koyu gri, bakır, bronz, altın renklerini hatta toprak tonlarını kullanabilirsiniz. Renk uyumu için far tonları; yeşil ve kahverengi, kahverengi ve bej, uçuk pembe ve bej, mavi ve turuncu olabilir.
göz makyajı

göz makyajı

  • Mavi gözlü iseniz açıktan koyuya mor ve lila tonlarını, bakır, turuncu, toprak tonlarını ve sıcak kahve tonları tercih edilmelidir. Renk paletinde birlikte kullanabileceğiniz renkler; kahve ve pembe tonları, lila, leylak ve mor, altın, mavi ve gri, turuncu-bakır ve sıcak kahve tonları sayılabilir.
  • Ela ve yeşil gözleri olanlar koyu siyah eyeliner ve kalem kullanmaktan uzak durmalı, açık gri ve altın tonlarını, mürdüm, pembe ve mor renkleri, zümrüt yeşili, sıcak toprak ve çok beyaz tenli ise açık kahve tonlarını kullanarak gözlerini ortaya çıkarabilir. Yine kullanabileceğiniz renkler arasında; leylak ve mor, yeşil ve altın rengi, açık pembe, kahverengi ve bej ve gri, pembe, mürdüm yer alıyor.
koyu göz makyajı

koyu göz makyajı

Birbirine yakın gözlerGözleriniz birbirine yakınsa, göz pınarlarına açık renk far sürüp, gözün uç köşelerini koyultmalı ve dışa doğru far uygulamalılar. Aynı zamanda kaşların orta kısmını olabildiğince boş bırakarak birbirinden ayırmalılar.

Birbirine uzak gözler: Birbirinden uzak gözleriniz varsa, göz kapağınızın iç kısımlarına koyu renk kalem ve far sürebilirsiniz. Gözün dış kısımlarına da açık renkte far uygulayabilirsiniz.