Alkali Yaşam Diyet Menüsü Listesi

Hepimizin yaşamında pastalar, börekler, kızartmalar sevmediğimizi söylesek de yüzümüzde sivilcelere neden olsa da, kilolarımızı azıcık artırsa da vazgeçilmez olan ürünlerdir. Çünkü yeşil bir salatadan kimileri için çok daha lezzetlidir ama bu yiyecekler de asit oranı yüksektir ve asit oranının yüksek olması, ister istemez yukarıda da belirttiğimiz gibi kilo almaya yol açar ancak etkileri sadece bundan ibaret değildir.

Sürekli bu yiyeceklerin tüketilmesi, kişiyi bitkinleştirir. Tembelleştirir. Yorgun bırakır ve hatta bazen depresyona bile sokar. Bu durumda ise alkali değerini ayarlamak gibi bir kavram karşımıza çıkar.

kilo sorunu

kilo sorunu

Alkali, yediğimiz bu yiyecekler vücudumuzda ph değerini yükselttiği için bu değerin düşmesine ve değişmesini sağlayan kavrama verilen addır. Bunun için de, alkali yiyeceklerin neler olduğunu bilmek önemlidir.

Alkali Diyet Listesindeki Yiyecekler

Dilerseniz alkali yiyeceklerin neler olduğuna bakalım: Salatalık, zencefil, doğal tuz, zeytinyağı, çörek otu, nane, yoğurt, ısırgan otu, kuşkonmaz, pazı, kırmızı ve karaturp, brokoli, soya, ıspanak, hurma.

sebze

sebze

Alkali Diyet Menüsünde ise bunları içeren besinlerden oluşan bir menü hazırlanmalıdır. Sabahları salatalık, öğlenleri bir kâse yoğurt, salatalarda ve yemeklerde zeytinyağı kullanımı tercih edilmelidir. Ama alkali yaşam diyet menüsü oluştururken, mutlaka bir diyetisyene başvurulmalıdır. Bunlar oluşturulduktan sonra azıcık pasta yemenin ise kimseye zararı yoktur.

kilo

kilo