Güzel Banyo Lavaboları

Banyolar tüm ev halkı tarafından kullanılsa da dekorasyonu ve kullanım işlevselliği genellikle ev kadınlarının sorumluluğundadır. Bir evin satın alınması ya da kiralanmasında evin kadını tıpkı mutfak gibi, banyo ile de yakından ilgilenir.

Hijyeni Kolay Sağlamalı

Banyoların tasarımında öncelikle dikkat edilmesi gereken hijyendir. Temizliği kolay yapılamayacak, en süt düzey hijyeni sağlamayacak ürünler kesinlikle tercih edilmemelidir. Banyolarda en önemli kullanım alanlarından biri de lavabolardır. Banyo lavaboları, dolap, ayna gibi işlevselliğe sahip ürünlerle bir takım halindedir.

lavabo modelleri

lavabo modelleri

Banyo lavabolarında sadece el yüz yıkama değil, genellikle erkeklerin günlük sakal tıraşları ev halkının diş fırçalaması da gerçekleşir. Bu nedenle lavabonun kıl saç gibi atıkların üzerine yapışmayacağı kolaylıkla su ile akacak şekilde bir malzemeden üretilmiş olması gerekir. Aynanın musluk ve lavabo boyunun ev halkının ortalama boyuna uygun olmasına özel gösterilmelidir. Lavabonun da bulunduğu takımdaki dolap ve rafların tıraş malzemeleri diş fırçaları, tarak sabun gibi malzemeleri kolay ulaşım sağlanacak şekilde barındırması tercih edilmelidir.

banyo lavaboları

Tüm bunların yanı sıra elbette ki banyo lavaboları şık görünüm de sunarak evin genel dekorasyonuna katkıda bulunmalı. Son yılarda oldukça değişik tarzlarda banyo lavaboları üretilmektedir. Bu ürünler tasarımınız için oldukça geniş bir yelpaze sunmaktadır.