Altın Renginin Hakimiyeti

 Altın renginin ve tonlarının hakimiyeti sonunda resmiyete kavuştu. 2016’da sadece modada değil, dekorasyon ve iç mimaride de temel renk altın sarısı. “Aman çok parlak, fazla göze batıyor” diyen olursa fikri değişecek. Çünkü bütün uyumlu tonlar altın rengi temelinde beraberce kullanılacak, trend bu. Bu arada bu kadar altından bahsedince anlatılmak istenenin ihtişamlı salonlar olduğu zannedilmesin.

aksesuar

aksesuar

Altından toprak tonlarına doğru o kadar yumuşak bir geçiş var ki, pek çok kişi fazla sade bile bulabilir. Yani altın rengi dekorasyonda iddialı bir şekilde ben buradayım diyecek ama iki taraflı bir bakış açısı ile aynı zamanda doğanın renklerine geçiş yapacak. En çok parlayan ile en yumuşak görünen böylece kombinlenmiş olacak. Dekorasyon ve modadaki yeni yıla ait ipuçlarından biri bu.

altın

altın

 Hem Gösterişli Hem Sade

Sarı renk hem karanlığa hem aydınlığa çağrışım yapıyor. Modacılara göre altın, hem eski ustaların mirasında hem de modern sanatçıların geleceği oluşturacak tablolarında görülüyor. Yani geçmişimizin, bugünümüzün ve geleceğimizin kaynaşması demek. Dekoratörler de bu mirastan güzelce faydalanıyorlar. Odaya  sımsıcak bir hava veren düz sarı renkli rahat bir kanapenin bulunduğu  salonda açık kızıl rengi perdeler ve kahverengi tonlarının birbiri içine geçtiği kilim desenli bir halı ile gelen şıklık aynı zamanda rahatlığı da çağrıştırıyor. Sarı rengin hem canlılığına hem oturaklılığına kavuşuyoruz.