Baba Candır

Baba Candır isimli dizi TRT 1 ekranlarında başladı. Yılların yufkacısı olan Salih ve üç çocuğunun başından geçen kah hüzünlü kah neşeli olayları ekrana taşıyor. Baba Candır dizisinde Salih yıllar önce karısını kaybetmiş ve çocuklarına hem babalık hem de annelik yapmış. Zorlu hayat mücadelesinde yıllar geçmiş ve çocuklar büyümüş kendi ayakları üzerinde duracak yaşa gelmiş. En büyük amacı çocuklarının hem özel hayatlarında hem de iş hayatlarında mutlu olmalarını sağlamak olan Salih’in en büyük çocuğu ve tek kızı Ece, büyük holdinglerden birinin sahibinin özel asistanıdır.

baba candır dizisi

baba candır dizisi

İş hayatında başarılı olan Ece’nin özel hayatının olmaması Salih’in üzülmesine neden olur. Salih’in ikinci çocuğu Egemen ise iyi bir derece ile tıp fakültesini bitirip onkoloji uzmanı olarak kanser araştırmaları yapar. Emrecan ise ise evin en küçüğü ve en haylazıdır. Üniversite ikinci sınıfta okuldan atılmış, sonrasında askerliğini yapmış ama son iki yıldır düzenli bir iş bulamamış bir çocuktur.

baba candır

baba candır

Oyuncu Kadrosu Kaliteli

Hala aynı evde beraber kalan bu ailenin hikayesinin anlatıldığı Baba Candır’ın yönetmenliğini Yusuf Pirhasan yapıyor. Başrollerinde Settar Tanrıöğen, Berna Koraltürk, Tolga Pancaroğlu, Özgün Karaman, Tülay Bursa, Uraz Kaygılaroğlu ve Meliz Tüzüngüç yer alıyor.