Araç Kiralama Sözleşmeleri

Arabası olmayanlara kolaylık sağlamak için araba kiralanıyor. Peki ya araba kiralama sözleşmeleri hangi koşulları içeriyor. Ankara rent a carbu konu hakkında sizlere bilgi veriyor. Sözleşme, ehliyet, yaş ve benzeri hususlarda bilinmesi gereken her şey bu yazıda yer alıyor.

Sözleşmelerin İçeriği

Bireysel müşteriler, araç kiralama ve rent a car sözleşmesine ek olarak adlarına yazılan bir fatura aslıda istenir. Bunun dışında ticari müşterilerden ise adlarının geçtiği şirkete ait bazı evrakları ibraz etmeleri gerekir.

araç kiralama sözlesmesi

araç kiralama sözlesmesi

Araba kiralama sözleşmesi içinde aracı kiralayan şahsın A, B, C,D grubu araçlar için 22 yaş ve bunun yanında en az 2 yıllık veya geçerli uluslararası ehliyetinin olması lazımdır.

Aracın kiralama süresi an az 1 gündür bunun dışında daha uzun zamanlar için kiralanacak arabalara özel fiyat tarifesi uygulanır.

araç kiralama sözlesmesi örneği

araç kiralama sözlesmesi örneği

Bütün hepsinin yanında fiyatlara yağlama, bakım için sigorta garantisi de dâhildir ama katma değer vergisi dâhil değildir. Arabanın yakıtı ise arabayı kiralayan şahsa aittir.

Eğer şoförlü bir servise ihtiyacınız varsa bunu aracı kiraladığınız yerden isteyebilirsiniz. Ankara rent a car araç kiralama sözleşmeleri hakkında oldukça geniş bir bilgiye sahiptir. İhtiyacınız olduğu her zaman sizlere yardımcı olabilecek kadrosu da bulunmaktadır.