Bolca Vişne Suyu Tüketin

Vişne antioksidan özelliği yüksek olan bir meyvedir. Bu açıdan araştırma yapan uzmanlar vişnenin nektara dönüşme aşamasında antioksidan bileşenlere sahip maddelerini koruduğu belirlendi.

vişne suyu

vişne suyu

İçeriğinde bulunan antosiyanin maddenin ki bu madde meyve ve sebzelere mor ve kırmızı rengini veren ve içerik olarak antioksidan etki taşımasını sağlayan maddedir, vişnenin işlenmesi aşamasında yaklaşık yüzde 87’sini korumasıdır.

vişne suyunun faydaları

vişne suyunun faydaları

Ayrıca işlenmesi sırasında C vitamininde korunduğuna dikkat çeken uzmanlar özellikle vişne suyunu tüketmekte diğer nektarlara nazaran fayda olduğunu saptadılar.

Vişne Nektarı Tüketimi Sağlığa Nasıl Etki Eder?

Uzmanların yapmış olduğu araştırmalara bakıldığında vişne suyu ya da diğer adı ile nektarını tüketmek sağlık açısından oldukça yararlıdır. Bunun sebebi diğer meyve suyu ya da nektarlara nazaran antioksidan özelliğini ve C vitaminini kaybetmemesidir. Diğer meyve suları işlem görürken C vitamini kaybederek vücut direncine etki etmeyen bir maddeye dönüşürken vişne de bu özellik devam ederek vücut direncine faydalı bir içecek halini alır.

vişne

vişne

Türkiye vişne üretimi ve ihracatında önemli bir sıralamaya sahiptir. Bu sebeple ülkemizde bolca bulunan bu şifalı meyveyi mutlaka bolca tüketmeliyiz.