DEKORASYONDA GRİ MODASI

Dekorasyon dünyasında moda olan renklerin başında antrasit gri geliyor. Soğuk ve ciddi bir renk olan gri, doğru kullanıldığında çok avantajlı bir renk olabilir. Grinin en güzel tonu olan antrasit, mekanların karmaşasını dengeleyici ve en canlı renkleri bile yatıştırıcı özelliğine sahip.

dekorasyon

dekorasyon

Genellikle tek başına kullanılmaz ve başka renklerle kombin yapılır. Kullanım alanına göre grinin elli tonundan birini seçebilir ve uygun renklerle kombinleyebilirsiniz.

GRİNİN ELLİ TONU

Dekorasyonda gri modasından bahsederken son zamanların en beğenilen filmlerinden biri olan Grinin Elli Tonu, aklınıza gelebilir. Diğer renklerden çok farklı olan gri, bir çok tona sahip olan bir renk. Özellikle en koyu tonu antrasit, dekorasyonda çok kullanılıyor.

dekorasyon

dekorasyon

Gri, koltuk gibi mobilyalarda kullanılacaksa tek değil kombin olabilecek renklerle değerlendirilmelidir. Örneğin gri renkli bir koltuğun karşısında hardal sarısı, fuşya, turuncu ya da krem gibi renklerde koltuklar konulmalıdır. Duvarlarda kullanılacak ise açık gri tonları tercih edilmeli. Aynı şekilde mekan fazla ışık almıyorsa gri renkleri, krem gibi açık renklerle tamamlayabilirsiniz.