Dünya Teknoloji Devi Samsung’un Son Eseri

Son dönemlerde telefon yapan şirketler arasında büyük bir mücadele gözlenmektedir. Bunların en büyüğü olan Apple ve Samsung şirketleri her zaman başa baş bir mücadele içerisinde olmuştur. Ancak son dönemde Samsung çıkardığı son model olan ‘’ Samsung Galaxy S8 ‘’ ile biraz öne geçmiş olabilir. Telefonun özellikler ve tasarımı şu ana kadar ki diğer tüm telefon modellerinden çok daha ileridir. Ekranındaki büyük değişim ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Artık üretilen ekrandaki kenar boşlukları ortadan kaldırmıştır. Böylece tamamen ince ve zarif bir ekran görüntüsü sağlamıştır. Ayrıca su ve toz geçirmez tasarımı ile beklenenlerin üstüne çıkmayı başarmıştır.

samsung s8

samsung s8

Samsung S8 Teknik Özellikleri

Detaylara geçiş yapmadan önce son olarak bu tasarımda, Exynos 8895 işlemci, 5.8 inç ekran genişliğine ve Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip olduğunu belirtmek isteriz. Samsung burada diğer telefonlara en büyük farkı sahip olduğu işlemci ve görüntü bağdaştırıcısı ile sağlamıştır. Arm’ın en yeni nesil GPU’su olam Mali-G71 ile daha önceki modellere göre %60 daha fazla grafik performansı elde edilmiştir. Ram kapasitesi ise bu sefer 4 GB yaparak kullanım sırasında herhangi bir sıkıntı çıkmaması konusundaki niyetini göstermiştir. Ancak bu kadar özelliğine rağmen bataryasında 3000 mAh kullanarak kafada biraz soru işaretleri bırakmıştır. Ancak şu ana kadar bir pil sıkıntısını olduğunu söylemek doğru olmaz çünkü üst seviye optimizasyon ile kendi pil ömrünü ayarlamaktadır.

12 Megapiksel f/1.7 26mm lesni OIS,  arka kamera, 8 Megapiksel f/1.7 22mm lens ön kamera ile biraz beklentinin altında olmuş diyebiliriz. Netlik oranı lens kalitesi ile giderilmiş olsa bile çözünürlük oranı biraz düşük kalabilir.