Bir Gün Herkes Müzisyen Olacak!

Hayatın her anında bir ritim ve herkesin kafasında müzik yazabilme yeteneği (en azından düşüncesi) vardır. Görsel bir şey hakkında tasarım yapmak nispeten kolaydır, ancak bir müzisyen veya besteci olmak, fikirlerimizi yakalayıp, sesli müzik haline getirmek o kadar kolay değil (di).Artık Vochleasayesinde, bir enstrümantalist ya da müzik yapımcısı olmak için becerilerimiz ile sınırlı değiliz, şimdi bir melodiyi karıştıran herkes, zengin ve gerçekçi bir müzik yaratabilir.

vochlea müzik

vochlea müzik

Müzik Yapmak için Müthiş Buluş:Vochlea!

İnsan  ancak,  eğer bir enstrüman öğrenebilirse, yaptıkları sesleri dinleyebilir ve ifadelerinin arkasındaki anlamı anlayabilir. Geleneksel aletlerle ilgili eğitim almamış bir çocuk bile, davulları beatbox’layarak, basları vurgulayarak ve gitar söyleyerek çok katmanlı bir şarkı oluşturabilir. George Philip Wright tarafından yaratılan Vochlea, herkesin kişisel müziğini yaratmasını sağlıyor ve yeni müzik oluşturma yollarımızı büyük ölçüde geliştiriyor.

Vochlea Nedir, Nasıl Çalışır?

Vochlea, kendi kendinize müzik yapabileceğiniz çok yeni,hatta devrim niteliğindeki bir proje; seslendirme arkasındaki anlamı yorumlamak ve gerçek zamanlı olarak ilgili müzik oluşturmak için “yapay zekâ” kullanan geleceğin müzik teknolojisi!Bu sistem, yeni müzik fikirlerini örneklendirebileceğimiz kolaylığı tamamen sağlıyor.

Elde taşınabilir bir cihazla şekillendirilensistem, kullanıcının çıkardığı sesleri düzenliyor ve giriş seslerini çıkış enstrümantasyonuna çeviriyor. Mobil cihaz, hoparlörün sesini profillendiren ve enstrümantasyona eşleyen bir mikrofon görevi görüyor.Beatbox’ınız gerçek zamanlı baterilere, davullara çevrilebiliyor, çıkardığınız garip mırıltılar bile kontrollü ve karmaşık bir gitar melodisine dönüştürülebiliyor.