Enfeksiyon Hastalıklarıyla Nasıl Mücadele Edilir?

Günlük hayatımızda bilmeden birçok şeye temas ederiz. Enfeksiyon nedenleri ise ilk olarak hastalık taşıyan yerlere ellerimizi değdikten sonra yıkamamamız. Özellikle yaz aylarında hijyene daha fazla dikkat edilmesi gerekiyor. El hijyeni çoğu hastalığı önlüyor.

Enfeksiyona Karşı Alınacak Önlemler

Enfeksiyon Hastalıklarıyla Nasıl Mücadele Edilir?

Enfeksiyon Hastalıklarıyla Nasıl Mücadele Edilir?

Ortak kullanım olan yerlerde; otobüs, metrobüs ve cafe gibi alanlara gittiğiniz zaman özellikle daha fazla el temizliğine önem vermelisiniz. Enfeksiyon sonucunda farklı ciddi hastalıklar olabilir. Bu sebeple baştan önlem almalısınız. Elden ele dolaşan bozuk para, kâğıt para ciddi mikroplar taşıyabilir. Banklar, market el arabaları ve daha birçok ortak kullanılan eşyalar.

Temizliğinden emin olmadığınız yerlere mutlaka elinizde bir mendil ile dokunun. Ellerinizi ağzınıza götürdüğünüz zaman mikroplara davetiye çıkarırsınız. Bulantı, ishal ve ateş çoğu enfeksiyonun belirtisidir. Hepatit A, Hepatit E gibi ciddi hastalıklar bulaşıcı olduğu için hijyene her zaman önem vermelisiniz. Yanınızda alkolsüz kolonyalı mendil taşımanıza dikkat edin ve her zaman ellerinizi temiz tutun. Ciddi hastalıkların önüne sadece temizlikle geçebilirsiniz.