Diş Taşı Nasıl Tedavi Edilir?

Diş taşlarının temizlenmesi ağrısız, anestezi ihtiyacı hissedilmeyen kolay bir tedavi yöntemi ile yapılabilmektedir. Diş hekimleri tarafından özel ultrasonik cihazlar ile uygulanan yöntem sayesinde titreşimler ile birlikte diş taşları dişlerden çıkartılır.

Özel patlar ve tozlar yardımı ile diş yüzeyindeki plaklarda uzaklaştırabilmektedir. İlerleyen diş taşı vakalarında diş eti iltihapları da olduğu için ve diş etleri daha hassas olacağı için lokal anestezi gerekebilir. En ileri seviyedeki vakalarda ise derin temizlik, diş eti küretajı gibi yöntemler de uygulanabilmektedir.

Diş Taşları Hangi Sıklıkla Temizlenmeli?

Diş Taşı Nasıl Tedavi Edilir?

Diş Taşı Nasıl Tedavi Edilir?

6 ayda bir diş taşı temizliği yaptırmanız diş doktorları tarafından tavsiye edilmektedir. Özellikle sigara, kahve ve çay tüketimi olan bir kişiyseniz diş taşlarının çıkışlarını hızlandıracağınız için kontrollerinizi düzenli olarak mutlaka 3 ay ile 6 ay arasında gerçekleştirmelisiniz.

Diş ve diş taşı temizliği yapılan bölgelerde ise herhangi bir şekilde aşınma ortaya çıkmamaktadır. Temizliğinizi yaptırdıktan sonra ağız ve diş bakımınıza ekstra özen ögstererek bir sonraki temizlik süresini uzatabilmek sizin elinizdedir.