Göğüs Büyütme Ameliyatı

Bu konumuzda göğüs büyütme ameliyatı hakkında tüm merak edilen sorularınıza yanıt bulabileceksiniz. Ayrıca merak ettiğiniz soruları konu sonundaki telefon iletişim numaralarından arayarak bilgi alabilirsiniz.

Göğüslerini küçük hisseden genç kızlar;doğum sonrası ya da fazla kilolarını verip memelerinin küçüldüğünü hisseden kadınlarda göğüs büyütme operasyonu yapılır.

Göğüs büyütme için en az 18 li 20 li yaşları beklemek gerekir. Göğüs büyütmenin üst yaş sınırı yoktur.Kişinin genel sağlık sıkıntısı olmadığı sürece her 18 li yaşlardan sonra göğüs büyütür.

GÖĞÜS BÜYÜTMENİN EN SAĞLIKLI YOLU NEDİR:

Ne ilaçlar,ne bitki eksterleri ne de dışarıdan uygulanan kremler meme büyütmenin sağlıklı ve tek kesin çözümü memeprotezi

GÖĞÜS BÜYÜTME KADINA NE SAĞLAR :

İstenilen meme ölçüsüne gelmi olmak bir kere fiziki olarak kendini eksik hisseden kadın da özgüven artışı sağlıyor.Tabiki meme seksüel bir organdır ve kadının cinsel kimliğide tamamalanmış oluyor.

GÖĞÜS PROTEZLERİ NELERDİR :

Protezler içerik olarak serum fizyolojik denilen tuzlu su içeriki ya da silikon içeriklidir.Birde dış yüzeyleri düz ya da pürtüklüdür. Şekil olarakta yuvarlak ya da natomik denilen damala şeklinde olabilir.Kullanılan tüm protez çeşitleri FDA onaylı olup kişinin sağlığına zarar vermeyen ürünlerdir.

PROTEZİN TİPİNE VE TÜRÜNE NASIL KARAR VERİLİR:

Hastanın fizik yapısı ve istediği göğüs şekine göre hastanın onayı ile hekim tarafından verilen bir karardır. Göğüs estetiğinde önemli olan;yeterli büyüklük ,doğal görünümü sağlayan uzun ömürlü protezin kullanılmasıdır.

İşte;serum fizyolojik içerikli protezler de ;zamanla protezden su kaybı olup asimetriler yaşanabileceği,su sesinin bazı hastalar tarafından duyulabildiği ve memenin doğal kıvamından daha yumuşak hissedilebilecek olması bu sorunların çok daha az ya da hiç yaşanmadığı silikon içerikli protezlere hekimi yönlendirmiştir.

Her iki tür protezin dış zarı da silikondur ve bu madde aslında doğada olup vucut ile etkileşmeyen bir üründür.Silikon protezlerin içinde yarı katı olan silikonla doludur.

PROTEZ MEMEYE NERDEN YERLEŞTİRİLİR:

Protezler;koltuk altı-meme ucu-meme altı-göbekten yerleştirilebilitr.

Bunların haniginin yapılacağınıda muayene sonucunuza göre hekiminiz size anlatacaktır. Örneğin;memesi sadece küçük,sarkması olmayan hiç emzirmemiş genç kadında yüksek oranda meme üzerinde iz bırakmak istenmeyecek; hekimin tecrübesi ve hastanın da onayıyla koltuk altından girilerek protez yerleştirilecektir. Koltuk altının doğal çizgileri içinde ameliyat izi gizlenmiş olur.Memesi hem küçük hem de sarkık olan kadında meme ucundan girilerek toparlama ve büyütme işlemi yapılır.Karın deformitesiolan kadınlarda karın germe yerinden protez koyulabilir.Bazı memeler de meme altı oluğu memenin altına gizlenmiştir ve hastanın talebide bu yönde ise meme altından protez yerleştirilebilir.

Her yöntemin avantaj-dezavantajı vardır.

PROTEZ MEMENİN NERESİNE YERLEŞTİRİLİR

3 planda protez yerleştirilebilir.Meme dokusunun altına,göğüs kası altına ve son zamanlarda uygulanan dual plan dediğimiz protezin üst yarısından fazlası kas altı alt kısmınında da az bir oranda meme dokusu altında olduğu dual plandır.

PROTEZİN BÜYÜKLÜĞÜNE KİM KARAR VERİR

Uzun yıllardır meme dokusunun azlığını hisseden kadın operasyon öncesi gerçek olması gereken hacimden daha büyük meme hacmi isteyebilirken,bir grupta özellikle yapıldığı dışarıdan farkedilmeyecek oranda doğal olması taraftarı olmaktadır.Protez büyüklüğünde sağlıklı olanı ;kişinin isteği doğrultusunda beden ölçüleri ile uyumlu hacim yakalamaktır.Operasyon öncesi kullanılan üç boyutlu bilgisayar teknolojisi ameliyat sonrası şekli gösterse de;hekimin onayı ile son karar hastanın olacaktır.

BÜYÜK PROTEZ KONDUĞUN DA NE OLUR;

Gereğinden büyük konan protez meme cildinde çatlamalar,meme de sarkmalar ve kapsül kontraktürü dediğimiz protezin çıkartılmasını gerektirecek oranda memelerde sertleşmelere yolaçabilir.

PROTEZLER NE ZAMAN ÇIKARILIR;

Kişi istediği zaman protezlerini çıkartabilir.Ancak hamile kalmayı planlamak,süt vermek için protezleri çıkartmaya gerek yoktur.Protezli kadın rahatlıkla emzirebilir.

sütyen modelleri

GÖĞÜS BÜYÜTME AMELİYATLARI KAÇ SAAT SÜRER

Meme büyütme operasyonları ortalama 45 dk-1 saat sürer ve genel anestezi altında yapılır.

GÖĞÜS BÜYÜTME AMELİYATINDA KAÇ GÜN HASTANEDE KALINIR

Operasyondan 1 gün sonra hastaneden çıkarılır.

GÖĞÜS BÜYÜTME AMELİYATI SONRASI NORMAL HAYAT NE ZAMAN BAŞLAR

3-4 günde normal sosyal hayata dönüş yapabilirsiniz.Araba kullanmaya 1 hafta -10 günde başlayabilirken ,spora 1,5.ay ara vermeniz.Hatta göğüs kaslarınızı kullandığınız yüzme,kayak gibi sporlara 2.ayda başlanabilir.

GÖĞÜS BÜYÜTME AMELİYATLARI İÇİN EN UYGUN ADAYLAR KİMLERDİR

Ruhsal ve fiziki olgunluğa erişmiş ancak meme dokusu yeterli olmayan ,genel sağlık durumu iyi olan tüm kadınlara yapılır.

Meme operasyonu öncesi tüm kadınlardan35 yaş öncesi ise meme ultrosonu,35 yaş sonrası mamografi ve ultoson tetkiki birlikte istenir.

Meme oparasyonu sonrasıda bu tetkiklere rutin kanser taraması olarakta protezsiz kadınlar gibi devam edilir.

Yapılan bir çalışma meme protezli kadınlarda meme kansaeri riskinin azaldığı yönündedir.Bunun teorileri de;bu kadınlarda kansere sebeb olacak meme dokusunun az olması , silikonun mekanik bir bariyer etkisi yapması ve bu kadınların meme taramalearını daha özenli yaptığı yönündedir.

GÖĞÜS BüYÜTMEYE İLGİ NEDEN ARTTI

Kişilerin kendilerine özen göstermeleri ve tıpta olan bu gelişmeler sonucu genç kadınlarda en sık yapılan estetik oparasyonlardan birisi de meme büyütmedir.

EN ÇOK MERAK EDİLENLER:

Koltuk altından sadece sf li protler mi konur:Hayır,koltuk altından yarı sıvı içerikli koheziv jel protezler de çoğunlukla kullanılmaktadır.

Meme büyütme sonrası kanser taraması nasıl yapılır,kanser riski artar mı;Meme ultrosonu,mamaografi ve meme MR ‘ı bu konuda tecrübeli radyologlar tarafından rahatlıkla yapılır ve yorumlanır. Meme protezi kanser riskini arttırmadığı kanıtlanmıştır

Süt vermeye engel mi;Engellemez

Meme büyütürken sarkmalarda giderilir mi;hafif olan sarkıklıkları giderir.

Meme büyütmeye aday mısınız ?

Eğer;dolgulu sütyen kullanıyor,bikini giyerken meme küçüklüğü nedeniyle sıkıntı yaşıyor,dar ve dekolte kıyafet giyemiyor,meme küçüklüğünü bir sıkıntı olarak görüyor ve biraz daha büyük memelerim olsun diyorsanız adaysınız.