Hala Kitap Okuyor musunuz?

Kitap okuma alışkanlığınız hangi düzeyde ya da hiç yok mu? Maalesef son yıllarda teknolojinin hayatımıza girmesi ile her şeyi internet üzerinden araştırıp öğreniyor olmamız bizi sadece kitap değil, gazete ve dergileri karıştırmaktan da uzaklaştırdı. Mesela kaç kişi birkaç yıl öncesinde olduğu eline bir gazete alıp her sayfasına göz atıyor ya da aylık bir derginin sayılarını biriktiriyor. Artık gazeteyi bile dijital ortamlardan takip eder olduk.

kitap okumak

kitap okumak

Okumak Sizi Geliştirir

Herhangi bir ortamda fikrinizi belirtirken cümlenize “bir yerde duymuştum” ile başlamanızla “ bir yerde okumuştum” diye başlamanız arasında fark vardır. Çünkü bir yerlerde okuduğunuzu belirtmeniz inandırıcılığınızı arttırırken sizin de fikrinizi kendinize güvenerek söyleyebilmenize yardımcı olur. Çok okumak gerçekten birçok konu hakkında fikir sahibi olmanızı ve teorikte de genel kültürünüzü artırmanızı sağlar.

kitap

kitap

Okumak demek ille de kalın ansiklopedi tadında kitaplar okumak demek değildir, mesela aşk romanlarının yerine zaman zaman davranış bilimleri ile kitaplar okuyabilir kendinizi yeniden keşfedebilirsiniz. Okumanın da bir terapi şekli olduğunu ve zamanla size sandığınızdan daha iyi geldiğini göreceksiniz.