Hayatınızı Kolaylaştıracak 4 Pratik Bilgi

Gündelik yaşantımız içinde bize dert olan bazı şeylerden kurtulmanın ya da daha iyi hale dönüştürmenin son derece kolay birkaç yöntemi olduğunu biliyor musunuz? Ayakkabınızı su geçirmez yapmak, karışan anahtarlıklar ve daha birçok sorunu kolaylıkla çözümlemenin farklı ve kolay yöntemleri bulunuyor.

anahtarlık

anahtarlık

  • Su Çeken Ayakkabıyı Su Geçirmez Yapmak

Su çeken ayakkabınızı yağmurlu havalarda rahatlıkla kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken sadece bal mumu satın almak. Bal mumunu ayakkabınızı etrafına her yanına sürün. Saç kurutma makinesi yardımı ile bal mumunun iyice ayakkabıya nüfuz etmesini sağlayın. Artık ayakkabınız su geçirmez.

  • Karışan Anahtarlıklara Son

Anahtarlıklarınız sürekli olarak karışıyor ve bu sebep ile kapı önünde kalıyorsanız pratik bir uygulamaya yer verebilirsiniz. Renkleri farklı olan ojeler ile anahtarlarınızın üst kısmını boyayın böylece hangi rengin hangi kapıyı açtığını aklınızda tutmanız yeterli olacaktır.

bileklik

bileklik

  • Astar ve Çorap Arası Statik Çekime Son

Etek ve pantolonlarda bulunan astarlar ince çoraplar ile bir araya geldiğinde statik bir enerji oluşturarak ayağa yapışma yaşanır. Buna son vermek için yapmanız gereken tek şey astarın bir yerine çengelli iğne takmaktır. Böylece çekim kuvveti sona erecek.

  • Kendi Bilekliğini Takmanın Kolay Yolu

Bayanların yaşadığı en büyük sıkıntılardan birisi de bilekliği takmanın zorluğudur. Bunun çözümü için bir ayraç kullanmanız yeterli olacaktır. Ayracı yuvarlak uca takıp eliniz ile tutun ve rahatlıkla bilekliğinizi diğer eliniz ile takın.