İnstagram’a Dev Hikaye Güncellemesi

Sosyal medyanın en gözde platformlarından biri olan fotoğraf paylaşma uygulaması İnstagram yepyeni bir güncelleme ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Son zamanlarda birçok güncelleme ile kullanıcılarını hem şaşırtan hem de mutlu eden İnstagram yine dikkat çekici bir güncelleme yaptı. SnapChat uygulamasından aldığı hikaye özelliği ile kullanıcılarına renkli paylaşımlar yapma olanağı sağlayan İnstagram’ın son güncellemesi de hikaye özelliği ile alakalı.

instagram

instagram

Hikaye özelliği anlık fotoğraf, video gibi paylaşımların yapılmasına zemin hazırlıyor. Hikayede paylaşılan fotoğraflar ve videolar yalnızca 24 saat kişinin profilinde duruyor ve daha sonrada siliniyor. Kullanıcılar böylelikle anlık olarak nerede ne yaptıklarını keyifli bir şekilde paylaşabiliyorlar. Yaz boyunca İnstagram oldukça sevilen bu özelliğine birçok güncelleme yapmıştı.

Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gidecek

Yaz günlerinde hikaye özelliğine efekt güncellemesi de yapılmış ve geniş ilgi görmüştü. Son yapılan yenilik ise kimilerini sevindirecek kimilerini ise üzecek. İnstagram artık hikayelerde ekran görüntüsü alanları adeta ihbar edecek. Birinin İnstagram hikayesini ekran görüntüsü aldığınız zaman hemen anında yaptığınız bu hareketin bildirimi karşı tarafa gidecek.

instagram güncellemesi

instagram güncellemesi

Hangi fotoğrafı, hangi saatte ekran görüntüsü aldığınız hemen anında ekran görüntüsü aldığınız şahsa iletilecek. Böylelikle gizlilik yolunda bir taş daha yerinden kaldırılmış oldu. Artık herkes her istediği fotoğrafı zulasına kaydedemeyecek. Uygulama önümüzdeki günlerde İOS ve Android uyumlu tüm cihazlarda kullanıma sunulacak.