Öksürük Sorununa Dikkat!

Öksürük özellikle çocuklarda zaman zaman görülen en büyük sağlık sorunlarından bir tanesidir. Öksürük sorunundan kurtulmak için bazı tavsiyeleri size bu makalede vermek istedik. Öksürükleri azaltmak hatta yok etmek için bu tavsiyeleri mutlaka dikkate almanızda yarar var. Daha çok soğuk mevsimlerinde genç yaşlı birçok insanın büyük sorunu öksürük hayatı olumsuz etkiliyor.

öksürük

öksürük

Öksürüğü Azaltma Yollarından Bazıları?

İlk tavsiye bol su içmelisiniz. Boğazlarda çeşitli nedenlerle meydana gelen öksürüğe neden olan bu durumu bol su içerek hafife indirgemek mümkün. Ortalama günde 2 litre su içmelisiniz.

şiddetli öksürük

şiddetli öksürük

İkinci olarak bitki çayı ve bal karışımı hazırlayarak öksürük tedbirinizi alabilirsiniz. Bitki çayı her çeşit olabilir ve bunun yanında bir miktar bal tüketmek vücudunuzun mikroplarla daha güçlü savaşmasına yardımcı olur.

öksürük şurubu

öksürük şurubu

Üçüncü olarak bol bol C vitamini tüketip öksürüğünüzü azaltır ve daha çabuk iyileşirsiniz. Ayrıca sıcak duş almak çok rahatlatır.

şiddetli öksürük

şiddetli öksürük

Bir diğer önlemse çamaşır suyu ve benzeri temizlik ürünlerini ağır kokulu ya da parfümlü seçmemektir. Bu kokular insanın boğazınızı daha da tahriş eder. Bu nedenle öksürük problemi var iken bunları kullanmayınız.Tüm sayılan önlemlerle öksürük seviyesini en aza indirgeyebilirsiniz.