Letonya’da Gezilmesi Gereken Yerler

Yaz aylarında Avrupa dışında tatil yapmak isteyen insanların tatil için tercih ettiği sıra dışı ülkeler vardır.  Özellikle Karadeniz’in diğer tarafında yer alan Kuzey ülkelerinden olan Letonya son dönemlerde tatil için seçilen ülkelerinden birisidir. Başkenti Riga olan ve 2 milyon nüfusu bulunan bu kuzey ülkesine yapacağınız ziyarette görmeniz ve ziyaret etmeniz gereken birçok önemli yapı vardır.

letonya

letonya

Başkent Riga’da gezilebilecek yerler arasında ilk sıra da Özgürlük anıtı vardır. Her ülkede olduğu gibi Letonya’da da özgürlük anıtı vardır. Mutlak olarak önünde fotoğraf çektirmelisiniz. Riga’yı kuş bakışı izlemek için ise kentin yüksek bölgesi olan St. Peter’sChurch gidebilirsiniz. Son derece keyifli ve eğlenceli bir şehir olan Riga’da park içinde küçük tekne gezisi yapmak istiyorsanız, Pilsetas Kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Rigada Nereler Görülmelidir

Yapacağınız tekne gezisinde hem farklı yerler görebilecek hem de zihnen dinlenebileceksiniz. Kiliselerin yer aldığı bu kuzey ülkesinde Riga Dome Katedrali de görülmesi gereken yerler olup tarihi keşif yapacağınız önemli bir tarihi yerdir. Riga gezinizde görmeniz gereken ve fotoğraf çekinebileceğiniz bir diğer yer ise Riga Kara Kafalılar Binası’dır.

riga

riga

Başkent’e yapacağınız ziyarette görülmesi gereken turistik yer ise sarmaşıkların dolandığı kule olan powdertower kulesidir. Son derece modern ve gelişmiş ülke yapısına sahip olan ülkenin görülmesi gereken bir diğer önemli turistik yer ise Aziz Petrus kilisesidir. Yıl içinde yüz binlerce turist burayı ziyaret etmektedir.