Modern Yatak Odası Tasarımları

Güzel bir güne başlamanın yolu sağlıklı bir uykudan geçer. Yatak odalarımız ise evimizin güne sağlıklı, enerjik, mutlu ve pozitif başlamamızda en büyük etkene sahip odalarıdır. Peki trendlere uzak kalmadan kişiliğimize göre tasarımlanmış bir yatak odası için neler yapabiliriz?

Muhteşem Renkler

 Kimisi sadece uyumak için girer, kimisi de hemen hemen bütün vaktini yatak odasında geçirir. Her iki durumda da bize huzur veren renklerle buluşmak bize iyi gelecektir. Yatak odaları için koyu renkler yerine açık renk tonları tercih edilmelidir.

 

Yatak Odasında Renklilik

Yatak Odasında Renklilik

Kişiliğinize uygun renklerle bir arada olmak sizin güne daha iyi başlamanızı sağlayacaktır. Örneğin mavi ve tonları size huzur vererek kendinizi pozitif ve daha sakin hissetmenizi sağlayacakır.

Beyaz ise düzene ve titizliğe önem verenler için vazgeçilmez renktir. Eğer yatak odanız biraz küçükse beyaz ve tonları odanıza ferahlık ve genişlik sağlayacaktır. Ayrıca mavi tonları kadar pozitif bir renktir.

Açık yeşil ise güzel bir uyku için önerilen renk tonlarından biridir. Doğanın renklerinden biri olan yeşil huzur verir ve daha sağlıklı bir uykuyla güne uyanmamızı sağlar.

Gün ışığı sarısı ise yatak odanızda doğal bir aydınlatıcı etki yaratır. Sıcaklık ve pozitif enerji sağlar.

Mobilya Seçimleri

 Deli dolu, yaratıcı ve sanatçı ruhlu bir kişiliğe sahipseniz düzen size fazla demektir. Daha rahat edebileceğiniz tasarımlar her zaman size daha uygundur. Son yılların trenlerinden olan eskitme, vintage tarzı mobilyalar size uygun olabilir. Örneğin gardırop yerine askılıklar, yatak odasında bir kitaplık, duvar tabloları, bize ilham verecek biblolar, işinize uygun duvar kağıtları ve mobilyalarda tercih edeceğiniz toprak tonları gibi doğal renkler size her zaman keyif verecektir.

Modern Yatak Odası Takımı

Modern Yatak Odası Takımı

Düzen hayatınızın olmazsa olmazı ise mobilyalarınızı açık tonlarda tercih etmelisiniz. Büyük ve gayet modern görünümlü büyük bir giysi dolabı, çekmece içi düzenleyicileri,modern dizaynlarla süslenmiş yatak başlıkları ve ayak ucu pufları tam sizlik olabilir.

Trendlerden uzaklaşmadan kişiliğinize uygun yatak odası seçimi aslında hiçte tahmin ettiğiniz kadar zor değil. Bu ufak tüyoları değerlendirerek siz de hayalinizdeki yatak odasına kavuşabilirsiniz.