Tahin Makinesi Nedir?

Tahin makinesi, susamların ezilerek tahine dönüştürülmesi için üretilmiş bir makinedir. Bu makine tüm işletmelerde rahatlıkla kullanılabilir. İstenildiği zaman taze, sıcak tahinler tahin makinesi yardımıyla kolaylıkla hazırlanır. Tahin makinesi 2 kademeli olarak çalışır. Öncelikle susamlar tahin makinesinde yer alan tuz havuzuna susam yatırılır. Daha sonra kabuğu ayrıştırma işlevi ile yabancı maddeler ayrıştırılır ve susam ezilmeye başlanır.

tahin makinasi

Susam yağı ortaya çıktıktan sonra koyu bir kıvam elde edilene kadar bu işleme devam edilir. Elde edilen o koyu sıvı ise tahindir. Bu tarifin yiyeceklere hoş bir lezzet bıraktığı gibi birçok faydası da vardır. Tahin makinesi ile sofralarınızdan taze, lezzetli tahini esirgemeyin.

İki Kademeli Tahin Makinesi Nedir?

Orta seviyenin biraz üzerinde bir işletmeye sahipseniz ve günlük satış miktarının 200 kg üzerinde ise iki kademeli tahin makinesini kullanarak işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bu tahin makinesi sayesinde daha fazla üretim elde ederken maliyet açısından da tasarruf yapmış olursunuz. Siz de profesyonel bir işletmeye yakışır bir ürünle tanışarak işlerinizi daha da büyütebilirsiniz.

Tahin Makinesi Nasıl Kullanılır?

Tahin makinesi için ilk malzememiz susam yaklaşık 1 kilo susamdan 1 kilo tahin elde ediliyor. Bu sebeple işletmenize, ihtiyacınız olan miktara göre susamı tahin makinesinin değirmen olarak adlandırılan kısmına alın ve makineyi çalıştırmaya başlayın. Tahin makinesi 3-5 dakikalık bir süre zarfında susamları iyice ezmiş olacaktır. Susamlar kabuğundan ayrıldıktan sonra yağını bırakmaya başlar. Susam yağı makine yardımı ile karıştırıldıkça tahini ortaya çıkarır.

Tahin Makinesi Nereden Alınır?

Tahin makinesi satın almak istiyor ve kararsız kalıyorsanız. Yerli üretim olan firmamıza bir göz atmadan geçmeyin. Firmanıza uygun boyuttaki tahin makinesini alarak taze tahinler elde edebilirsiniz. Hem yerli hem de kaliteli olan tahin makinelerimiz hakkında bizimle iletişime geçebilir.

Sayfamızdan ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Dilerseniz uzman kadromuz sayesinde tahin makinesinin nasıl çalıştığına dair size eğitim verebiliriz. Böylelikle tahin üretme konusundaki tüm püf noktalara hakim olarak lezzetli tahinlerini sevdiklerinize, müşterilerinize servis edebilirsiniz. Bizim ile iletişime geçmek için bu  https://www.demirbasmakina.com/tahin-makinasi  adrese dokunmanız yetecektir.