The Matrix Yeniden

The Matrix filmi yeniden çekilecek. Warner Bros. şirketinin, 1999 tarihli bu siberpunk klasiğinin, başrolde Creed filminin yıldızı Michael B. Jordan’ın olacağı bir yeniden yapımının ilk aşamalarında olduğu söyleniyor.

Çeşitli süper kahraman filmlerindeki senaryo çalışmalarıyla tanınan ve X-Men: The Last StandThe Avengers ve Elektra filmlerinde hikaye yazımına yardım eden Zak Penn bu yeniden yapım için tretmanı yazmak üzere görüşmelerde bulunuyor.

matrix filmi

matrix filmi

Matrix’in ilk yapımcısı  Joel Silver bir serinin başlangıcı olacak yeni bir film için Warner Bros.’la temasa geçmiş ancak stüdyo, bütçeleri aşmasıyla ilgili ünü ve Matrix üçlemesinin yaratıcıları olan Wachowski kardeşlere olan yakınlığı nedeni gibi bir dizi meseleden dolayı endişelenmiş. Yapımcının Matrix filmlerindeki haklarını 2012 yılında 30 milyon dolara sattığı bildiriliyor.

Wachowski Kardeşler ve Keanu Reeves Yeni Matrix Projesinde Yer Almıyor

Özgün filmi ve devam filmlerini yazan ve yöneten Wachowski kardeşler şu anda yeni projeye müdahil olmuş değiller ama Warner Bros.’un projeye devam etmeden önce en azından onlardan izin alacağı söyleniyor. Serinin yıldızı Keanu Reeves, Wachowski kardeşlerin katılacağı bir başka Matrix filmi için geri dönebileceğini belirtti ancak stüdyo Michael B. Jordan anlaşma imzalamasa bile bir başka yıldız ve yönetmen seçme eğiliminde.

the matrix

the matrix

Yeniden yapımın başlaması için herhangi bir set tarihi yok ve daha önce planlanmış olan Matrix televizyon programı gibi bu proje de iptal edilebilir. Filmin anıtsal başarısının ardından bu fikir dokunulmaz olarak görülse de son yirmi yılın en çok iş yapan filmlerinden birini üzerine yeni bir sinema evreni kurmak da oldukça çekici.