Yüz Beyazlatan Doğal Maske Tarifleri

Cilt dokusunun gerek güneş ışınlarından gerekse hormonal dengesizliklerden dolayı zamanla renginde açılmalar görülür. Evinizde kendiniz uygulayacağınız doğal maskeler ile cildinizi beyazlatabilir ve tüm yüzünüzün eşit bir renge sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Gün içinde yarım limon ile cildinizi ovmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Limon örü deriyi temizlediği gibi cildi de beyazlatır.

cilt beyazlatıcı

cilt beyazlatıcı

Evinizde Cildinizi Beyazlatmak için Hangi Maskeleri Kullanmalısınız?

Kese yoğurdu içine 3 damla limon suyu sıkın ve bu karışımı cildinizde 20 dakika bekletin ve daha sonra cildinizden ovarak çıkarın. Bal ve limon suyu da cildin rengini açar. 1 tatlı kaşığı bal ve yarım limon suyunu karıştırın ve cildinize sürün. 20 dakika sonra masaj yaparak yüzünüzden çıkarın.

zerdeçal maskesi

zerdeçal maskesi

Pirinç suyu cilt beyazlatmada kullanılan etkili bir yöntemdir. 1 su bardağı pirinci iki su bardağı suyun içinde 5 saat bekletin. Çıkan su ile cildinizi temizleyin. Bu karışımı 3 gün buzdolabınızda saklayabilirsiniz. Portakal kabuklarını kurutun ve rendeleyin. İçine 1 çorba kaşığı yoğurt ilave edin ve bu karışımı cildinize sürün. 20 dakika sonra cildinizden ovarak çıkarın.  Buğday unu ve zerdeçal karışımı da cildi beyazlatır. 1 çorba kaşığı tam buğday unu içine 1 tatlı kaşığı zerdeçal ve 2 çorba kaşığı su ekleyin. Macun gibi yapın. Bu karışımı cildinize yayın ve kurumasını bekleyin. Ovarak cildinizden çıkarın. Doğal maskeleri 3 günde bir yapabilirsiniz.