Tül Yıkarken Yumuşatıcı Neden Kullanılmaz?

Ev dekorasyonunda önemli parça olan tüller aynı zamanda alan içinde farklı atmosferin yaratılmasına destek olur. Dekorasyon uygulamanız ile uyumlu olarak satın aldığınız tüllerinizin yıkanmasının sonrasında temizliği ile dikkat çeken güzelliği sunmasının yanı sıra güzel kokması için ise birçok kişi yumuşatıcı kullanımına yer veriyor.

Yumuşatıcının kullanımı tüllerin buruşmasına engel olup çoğu zaman ütüye bile gerek bırakmayan bir seçimdir. Fakat yumuşatıcı ürünler tül ve benzeri olan çamaşır gruplarında giyimlerde olduğu güzle koku etkisini bırakmaz. Bunun yerine tüllerinizin kuruma aşamasında son derece kötü bir koku sunar. Özellikle tülleri dışarda kurutmadan direk olarak asıyorsanız bu koku ev içinde dayanılmaz olur.

Tül yıkama işleminde güzle kokunun yer almasının yanı sıra tüllerin buruşmadan makineden çıkması için çamaşır yumuşatıcı kullanımının yerine farklı uygulama tercihlerine yönelebilirsiniz.

Tül Yıkama Önerileri

Tüllerin yıkanması aşamasında güzel kokunun yer alamsı için tüllere özel olarak sunulan ve kirlenmeyi geciktirme özelliği ile sunulan ürün seçimlerine yer açabilirsiniz. Bu ürün yumuşatıcı gözüne konulur. Böylelikle ürünün sunduğu koku tüllerinizde kalır. Aynı zamanda tüllerin buruşmaması için mutlaka ısının 30 derecenin altında hatta soğuk su ile yıkanması gerekir. Sıkma ayarını ise mümkün olduğu kadar azalmanız tüllerde buruşmanın önüne geçecek olan uygulamadır. Bu seçimlerin yanı sıra eğer tüllerini beyaz ise beyazlar için kullanılan deterjan ürününe yer açmanız da önerilir.