Türkiye’de Görülmesi Gerekilen 7 Yer

Cennet ülkemiz Türkiye kendi içerisinde farklı bölgelere ve mevsimlere sahip. Özellikle farklı olan doğal güzellikler ve birbirinden özel olan yer şekilleri sayesinde hemen her alanında kendisine has bir tarihi ya da doğası var. Bu doğa içerisinde mutlaka görülmesi gerekilen 7 yeri sizler için sıralıyoruz.

Nemrut Dağı

Nemrut Dağı

Bunların başında ilk olarak Olympos çıralı geliyor. Yeşil doğası ile bilinen Kaçkar dağı Rize ili içerisinde bulunan ender güzelliklerden. Antalya ili içerisinde yer alan Kurşunlu şelalesi de oldukça özel mekânlardan birisi. Diğer önemli alanlardan birisi ise Nemrut dağı. Adıyaman içerisinde yer alan bu özel yer tanrılara ulaşmak isteyen eski insanların yaptıkları devasal yapılarla dolu.

Kaçkar Dagi

Mükemmel Doğa

Adalar

Adalar

Mükemmel bir doğa içerisinde yer alan diğer önemli alanlardan birisi ise Kelebek vadisi. Bununla birlikte Güzeldere şelalesi de mutlaka görülmesi gerekilen yerlerden birisi. Farklı bölgelerde yer alan farklı doğal güzellikler ve tarihi güzellikleri ölmeden mutlaka ziyaret edin. Türkiye bu güzellikleri ile doyumsuz ve oldukça harika bir ülke.

Çıralı

Çıralı

Kurşunlu

Kurşunlu