Yemek Yeme İsteğini Ortadan Kaldıran Şeyler

Günümüzde insanların fazla kilolarından yakındığını biliyoruz. Bu fazla kiloların onlarca nedeni olabilir ama en temel nedeni absürt zamanlarda yemek yemektir. Üç temel öğün haricinde yemek yemek fazla tavsiye edilen bir şey değildir. Bu öğünlerin yanı sıra ara öğünlerde vardır ama hafif yiyeceklerdir. Uzmanlar aşırı yemek yeme isteğine karşı bazı önerilerde bulundu.

yemek

yemek

Abartmayın

Yemek yediğiniz süreç içerisinde yemeğiniz biter bitmez masadan kalkın. Çünkü oturdukça başka şeylere de saracaksınız. Yemek sırasında da çorba haricinde tüketilecek yiyeceklerde kaşık yerine çatal kullanılmalıdır. Mümkün olduğunca da az alınmalıdır. Yemek yenilirken televizyon izlenmemeli ya da kitap ve dergi gibi şeylere bakılmamalıdır. Çünkü o esnada ne yediğinizi fark etmez olduğundan fazlasını yiyebilirsiniz.

yemek yeme isteği

yemek yeme isteği

Eğer yemek kalırsa iyice muhafaza edip dolabınıza koyun. Sırf kalmasın diye ekstradan yemek yemeyin. Yemek dışında otururken herhangi yiyecekler göz önünde bulundurulmamalıdır. Çünkü tok olunsa bile yeme isteği gelebilir. Bunlara dikkat ederseniz yemek yeme isteğinizi yavaş yavaş standarda getirebilirsiniz.