Yüz Lekelerini Makyajla Kapatabilirsiniz

Cilt lekeleri, güneş lekeleri, sivilce izleri olarak karşımıza çıkan yüz lekelerini bazı doğal maskeler uygulayarak tedavi edebilmek mümkün. Ancak maske tedavileri hemen etkisini göstermiyor. Bu durumda makyaj tekniklerinden yararlanarak yüz lekelerini kapatabilirsiniz.

yüz lekeleri

yüz lekeleri

Güneş Lekelerini Kapatma

Güneş lekeleri genelde açık kahverengi tonlarda beliriyor. Bu lekeleri sarı renkli kapatıcılar kullanarak gizleyebilirsiniz. Sarı tonlu kapatıcıyı cildinizle bütünleşecek şekilde uygulamalı ve özen göstererek dağıtmalısınız. Kapatıcının üzerine fondöten sürdükten sonra pudra uygulayarak makyajı bitirebilirsiniz. Makyaj yapılamayan durumlarda sadece pudra kullanarak cilt lekelerini gizleyebilirsiniz.

yüz lekelerini makyajla kapatma

yüz lekelerini makyajla kapatma

Yüzdeki Lekeleri Kapatma

Kapatıcı olarak kullanılan ürünler sadece cilt lekelerini kapatmak üzere değil aynı zamanda cilt rengini dengelemek için de uygulanmalıdır. Yüzdeki sivilce lekeleri kırmızı renginde belirir. Bu cilt lekelerini gizlemek için yeşil renkli kapatıcılar kullanılır. Kapatıcıyı cildinize uyguladıktan sonra fondöten sürüp makyajı tamamlayabilirsiniz.

yüz makyaji

yüz makyaji

Yüzdeki lekeleri gizlemek üzere sadece fondöten uygulamak iyi bir netice vermez. Cilt lekelerini daha iyi bir şekilde gizlemek için kapatıcılardan yararlanmalısınız. Ayrıca kapatıcılar ciltte daha uzun süre kalır.