10 Dakikada Pürüzsüz Makyaj Yapmanın Yolu?

Bir yere gideceğiniz zamanlarda aceleniz olmasına rağmen makyajınız sizin davetli olduğunuz yere geç kalmanıza neden oluyorsa eğer, birkaç ipucu ile birlikte siz de evdeyken 10 dakika içerisinde çok iyi şekilde makyaj yapabilir ve güzel görünmeyi siz de bu yönde başarabilirsiniz.

pürüzsüz cilt

pürüzsüz cilt

Yüzünüz için harcamanız gereken toplam süreniz 5 dakika olmalıdır. Cildinizde ilk öncelikle yapmanız gereken, hoş görünmeyen kızarıklık ve siyah noktalar için cilt tonunuza uygun fondöten sürmenizdir.

Allık sürmeyi unutmamanız gerektiğini bilerek, elmacık kemiğinizin sağlıklı görünüm kazanması adına allığı yaymak için yüzünüzde dairesel hareket sağlayabilirsiniz. Göz altınıza elinizle yayabileceğiniz şekilde kapatıcı sürmekten çekinmeyin.

Gözleriniz İçin 3 Dakika Yeterli

Doğal bir tonda far sürmek adına, göz kirpiklerinizi dibinden göz kapağı çizgisine doğru sürebilirsiniz. Kirpiklere ise mavi renkte bir maskara seçebilirsiniz ve bu renk sayesinde göz aklarını ön plana alabileceksiniz.

pürüzsüz makyaj

pürüzsüz makyaj

Dudaklarınıza ayırmanız gereken zaman ise 2 dakika ile makyajınızı sonlandıracaksınız. Burada ise dudak kalemi yerine rujunuzu dudağınızın rengine göre 2 ton daha fazla koyu seçerek bu yönde dudaklarınızın pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz. Dudaklarınızda dolgunluk hissi yaratmak adına, alt dudağınıza biraz şeffaf parlatıcı ile harikalar yaratabilirsiniz.