Akıllı Saat Tavsiyeleri

Bir zamanlar evlerde bilgisayarların olması çok lüks bir durumdu. 2000’li yıllarda Türkiye’de bir anda patlayan bilgisayar teknolojisiyle beraberinde herkesin bilgisayarlara ihtiyacı oldu. Ve ardından her geçen gün gelişerek günümüze gelen ve günümüzde de gelişimini sürdüren internet teknolojisi, evlere ulaştı… Fakat teknoloji bununla da kalmadı! Çünkü teknoloji, her geçen günün sonunda büyümeye devam ederken, bir yandan da kendini gösterebilmek adına farklı dallarda ilerlemeler kaydetti ve buna devam ediyor.

Bilgisayarlardan sonra bilgisayarlar kadar kaliteli akıllı telefonlar ise, ihtiyaç listelerimiz içerisinde yerini aldı denilebilir. Bununla beraber televizyonlar ve tabletlerde yine insanların ilk ihtiyaç duydukları liste içerisinde bulunmayı başarırken, günümüzde artık dünya devi olan birkaç markanın ürettiği akıllı saat modelleri ise bu yolda ihtiyaç listesinde yer almak istiyor.

akıllı saat

akıllı saat

Akıllı Saatlerin Ne Özellikleri Var?

Akıllı saat, adından da anlaşılabileceği gibi basit bir saatten sonra birçok işlevi bulunan ve günümüzün gerçekten de ilerleme kaydetmiş teknolojisiyle kaliteli bir yere sahip saatlerdir. Yüzerken, koşarken, yürürken ya da sporun herhangi bir alanında etkinliğinizi gerçekleştirirken ne kadar koştuğunuza dair adım sayar, kilometre sayar gibi özellikleri vardır.

Samsung Galaxy Gear S Akıllı Saat, Samsung markasının akıllı saatidir. Görüntü açısından şık ve tasarımı dikkat çekici bu saat, internet bağlantısı izni veriyor, telefon görüşmeleri yaptırıyor, 2” amoled ekran teknolojisi sahibi, WiFi, USB ve Bluetooth gibi özelliklere sahip görünüyor. Siyah ve beyaz olmak kaydıyla 2 modeli vardır.

Apple Watch, toplamda 3 farklı kategoride model çıkartırken şıklığı ve kaliteyi yansıtan bu 3 ayrı modelde de gerçekten ön planda duran bir şeyler yok değil… Her saat gibi şık duran Apple Watch, Apple’ın metal tasarımlı, metal kordonlu saatidir.

saat

saat

Apple Watch Sşport ise sporcu ruha sahip olan bireylerin ilgisini çeken bir modeldir. Alüminyum kasa bulunan bu saatte, hem gümüş hem de uzay gri rengi bulunuyor, seçim yapmak sizlerindir…

Ve son olarak Apple Edition, markanın en pahalı ve gösteriş açısından da en gösterişli saatidir. Pahalı olmasının sebebi ise 18 ayar altın olmasıdır ve gerçekten birçok övgüyü hak edecek boyuttadır.

Akıllı telefonunuzda yapılabilir kısa mesaj gönderme, çağrı bırakma, internet kullanma gibi özelliklerin tamamını yapabiliyor olmanızla beraber; kalp atış sensoru gibi birkaç sensorlu özelliği de bulunuyor.