Saç Kaynak Nedir?

Günümüzde en çok yapılan kişisel bakım hizmetlerinden olan saç kaynak, istediği uzunlukta ya da dolgunlukta saçı olmayan kadınlar tarafından yaptırılan farklı bir kuaför hizmetidir. Doğal saçlar ya da ithal sentetik saçların saç derisine tutturularak yapılan işlem günümüzde farklı şekilde yapılıyor.

saç kaynak

saç kaynak

En çok tercih edilen ise hiç kuşkusuz halka, boncuk, mikro ve keratindir. Saç kaynak uygulanan kişinin saç ve cilt dokusuna göre farklılıklar gösterir.

Saç Kaynak Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kişisel bakımda en çok yapılan işlemlerden birisi olan saç kaynak yapılırken dikkat etmeniz gereken bazı özel hususlar vardır. Bu küçük detaylara dikkat ederek daha uzun ve daha dolgun saçlara kavuşabilirsiniz.Dikkat etmeni gereken ilk detay hiç kuşkusuz saç kaynak işleminin yapılacağı salonun temiz ve hijyenik olmasıdır.

saç kaynak modeli

saç kaynak modeli

Hijyenik olmayan bir ortamda uygulanacak olan saç kaynak alerji ya da tahrişe neden olabilir. Saç kaynakta diğer bir hususta saç yapınıza uygun kaynak saç ve yöntemde çok önemlidir. Sorunsuz kaynak yaptırmak istiyorsanız, kaynak saçta çözüm Atrium Paris Kuaför İstanbul da yaptırabilirsiniz.