Akneli Cilt İçin Makyaj Önerileri

Cilt üzerinde farklı kusurlar olabilir. Akneli cilde makyaj hileleri yaparak cildi kusursuz gösterebilirsiniz. Su bazlı makyaj malzemeleri ile cildin nem dengesini korur ve kusurları kapatırsınız.

akneli cilt

akneli cilt

 

Yağ bazlı ürünler kesinlikle kullanılmamalı. Gözenekleri tıkar ve cildin nefes alması önlenir. Kaliteli makyaj malzemeleri ile yüzünüzü canlandırmayı unutmayın.

Sorunlu Ciltlere Makyaj Hileleri

Doğal görünümü her zaman tercih edin. Cildinde sorun olan kişiler koyu tarz makyajdan kaçınmalı. Hafif tonlar özellikle tercih edilmeli. Mineral bazlı ürünlerin kalite oranı yüksek ve cilt ile uyumludur. Sorunlu ciltlerde özellikle bu tarz makyaj malzemelerinin kullanılması önerilir. Koyu makyaj gözenekleri belli eder.

akneli cilt

akneli cilt

Akne sorunu yaşayan kişilerin yeme ve içmesine de dikkat etmeleri şarttır. Bol su içmeli ve sebze ağırlıklı yemek planı kendilerine yapmalıdırlar. Meyve asitli maskelerle cildin yağ dengesini eşitlemek elinizde. Makyaj öncesi mutlaka maske yapın. Doğal maskeler cildi canlandırır ve makyajın daha güzel görünmesini sağlar. Cilt sorunları yaşıyorsanız güneş kremi de yaz aylarında kullanmalısınız.