Evlerin Dekorunun Şıklığını Bozan Şeyler

Mevzu evlerin dekorasyonu olduğu zaman insanların büyük bir kısmı pek çok farklı dekorasyon ürününü kullanarak şık bir yaşam alanında zamanını geçirmeyi hedefliyor. Fakat yapılmakta olan yanlışlar evlerin güzel bir hale gelmesinden çok, kötü bir görüntüye ulaşmasına da neden olabiliyor.

aydınlatma

aydınlatma

Aydınlatma

Her ne kadar evler en trend parçalar ile dekore edilmiş olursa olsun fark etmez, eğer ki aydınlatma konusuna dikkat edilmezse ortaya asla istenilen tarzda bir sonuç çıkmamış olacaktır. Florasan gibi sert ve soğuk bir ışık, alanı oldukça karamsar bir yapı olarak ön plana çıkartacaktır.

Düzen

Şık ve güzel bir hale gelmesi istenilen mekanda dikkat edilecek olan şeylerden bir diğeri ise alanın temiz ve düzenli olmasıdır. Mekanın kirli ve dağınık olması sonrasında kaliteli dekorlar bile çok özensiz görülebilecektir.

Hazır Takımlar

Pek çok kişi uzun süreler boyunca herhangi bir konu ile uğraşmak istemedikleri için mümkün olduğu kadar takım mobilyalar satın almayı tercih ediyorlar. Lakin bu mobilyalar her zaman mekan ile tam anlamıyla bütünleşemeyebiliyor. Bunun sonucunda da ortaya çok soğuk bir alan çıkmış oluyor.

dekorasyon hataları

dekorasyon hataları

Boş Duvar

Yalınlık hemen herkesin son dönemlerde tercih ettiği şeylerden bir tanesi. Lakin tamamen boş duvarlar ne yazık ki evlerin canlılıklarını da alıp götürebilir. Bunun yerine birbirinde farklı sanat eserleri ile süslenecek olan duvarlar bulunulan mekanlara daha öncesinde olmadığı kadar farklı bir hava katmış olacaktır.